Artykuł sponsorowany Czym jest frezowanie CNC i gdzie korzysta się z tej metody?

Czym jest frezowanie CNC i gdzie korzysta się z tej metody?

Współczesny rynek tworzą coraz bardziej świadomi i wymagający klienci. Przedsiębiorcy różnych branż starają się więc, by ich wyroby wyróżniały się ponadprzeciętną jakością i dużą wytrzymałością. W przemyśle metalowym, motoryzacyjnym czy budowlanym niezwykle ważna jest prawidłowa obróbka poszczególnych materiałów, które stanowić będą właściwy produkt końcowy lub też jego część. Dążąc do maksymalnej precyzji tworzonych przedmiotów zaczęto korzystać z obrabiarek CNC. Na czym polega frezowanie i kiedy się je stosuje?

Frezowanie CNC – jak przebiega ten proces?

Frezowanie CNC to rodzaj obróbki skrawaniem, który umożliwia obrabianie płaszczyzn i powierzchni. Mówiąc prościej – dzięki frezowaniu możliwe jest nadawanie przedmiotom określonego kształtu i wykończenia. Z pomocą tej technologii możemy również zdobić rożne materiały i tworzyć łączenia. Frezarka CNC wykonuje ruch obrotowy w czasie kiedy ruch posuwowy wykonywany jest przez narzędzie lub obrabiany przedmiot. Ostrza wykonują swoje ruchy kolejno po sobie, nie zaś jednocześnie. Jak informuje specjalista z firmy Markel, która zajmuje się profesjonalną obróbką metali oraz tworzyw sztucznych – proces frezowania CNC można podzielić na trzy etapy. Najpierw na komputerze tworzony jest dokładny projekt. Następnie przetwarza się go do postaci planu sterowania narzędziami. Ostatnim etapem jest obróbka danego tworzywa zgodnie z wcześniejszymi założeniami.

Jakie korzyści niesie za sobą korzystanie z tej technologii?

Obrabianie różnorodnych materiałów przy użyciu obrabiarek numerycznych ma bardzo wiele zalet, o czym niechybnie świadczy rosnąca popularność tego typu usług. Frezowanie CNC wyróżnia przede wszystkim bardzo duża dokładność. Wszystkie powstałe w ten sposób przedmioty cechują się wysoką jakością i są identyczne. Dzięki automatyzacji procesu, nie ma mowy o błędach produkcyjnych, które niestety często zdarzają się podczas obróbki ręcznej. Wysoka powtarzalność czynności jest szczególnie ceniona przy produkcji masowej wybranych form. Frezowanie CNC jest bardzo wszechstronne, co eliminuje konieczność używania dodatkowych maszyn czy narzędzi. Dodatkowo technologia tego typu jest dużo tańsza niż inne metody obróbki tworzyw, co pozwala na zwiększenie konkurencyjności cenowej oferowanych przez dane przedsiębiorstwo wyrobów.

Gdzie stosuje się frezowanie CNC?

Frezowanie CNC sprawdzi się niemalże w każdej firmie przemysłowej, która zajmuje się realizacją projektów, wymagających dużej powtarzalności i precyzji. Technologia tego typu wykorzystywana jest m.in  przy tworzeniu części do samochodów, części do maszyn i innych urządzeń mechanicznych. Znajduje swoje zastosowanie również w medycynie i jubilerstwie. Frezowanie CNC to wszechstronne rozwiązanie, które umożliwia osiągnięcie satysfakcjonującego efektu końcowego w zakresie obróbki różnych materiałów takich jak np. tworzywa sztuczne, aluminium, mosiądz czy miedź.

Czym jeszcze zajmuje się firma Markel?

To firma o ugruntowanej pozycji na rynku, która od lat dostarcza swoim klientom wysokiej jakości komponenty elektroniczne. Wśród produktów oferowanych przez Markel znajdziemy zarówno aktywne, jak i pasywne elementy półprzewodnikowe. Firma dostarcza diody, tyrystory, tranzystory, bezpieczniki, rezystory czy kondensatory. W swojej ofercie ma również różnorodne elementy chłodzenia, takie jak radiatory czy izolatory, oraz elementy konstrukcyjne, w tym klamry i bus-bary. Jednym z ważnych aspektów działalności firmy Markel jest projektowanie, produkcja oraz montaż urządzeń przemysłowych. Firma specjalizuje się w tworzeniu bloczków mocy, magazynów mocy, układów DSP oraz wielu innych maszyn elektrycznych i energoelektronicznych.

Opracowanie:

Markel Sp. z o.o

Piaseczno , Techniczna 2

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas