Materiał Partnera Zalety bluz dresowych dla chłopców

Zalety bluz dresowych dla chłopców

Ubrania dla chłopców muszą być dostosowane do wszelkich ich aktywności i sprostać nawet najmniej spodziewanym sytuacjom. W chłodniejsze dni podstawą chłopięcego ubrania jest bluza, która zapewni ciepło, a jednocześnie nie będzie krępowała ruchów podczas harców. Jakie są największe zalety bluz dresowych dla chłopców i na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu?

Bluza idealna dla chłopca… Czyli jaka?

Dynamika trybu życia przeciętnego małego chłopca, niespożyta energia i mnóstwo aktywności ruchowej w niemal każdej sytuacji wymuszają ubieranie dzieci w ciuchy, które z jednej strony dobrze zniosą tak intensywną eksploatację, a z drugiej nie ograniczą ruchów naszej pociechy. Swoboda jest bardzo ważna przy wyborze codziennego ubrania dla dziecka.

Ubranie noszone na co dzień musi się przede wszystkim podobać dziecku – mówi nasz rozmówca z portalu Alejahandlowa.pl Nie ma takiej siły, która zmusi chłopca do noszenia bluzy, która nie przypadła mu do gustu. Nawet jeżeli jakimś cudem wciśniemy takie ubranie na dziecko, bluza zostanie zdjęta, gdy tylko stracimy pociechę z oczu.

To jest powód, dla którego ubrania powinny być projektowane zgodnie z trendami i wybierane przy uwzględnieniu gustu chłopca. Naturalnie, to nie wszystko. Ubrania dla dzieci powinny być wykonane w miarę możliwości z „oddychających” i elastycznych materiałów, które podczas zabaw ruchowych pozwolą zachować swobodę. Ważny jest też krój – powinien umożliwiać szybkie i łatwe założenie i zdjęcie ubrania.

Bluza dresowa na meszku

Przykładem bluzy, która może sprostać wyżej wymienionym oczekiwaniom, jest bluza dresowa na meszku wykonana w 96% z bawełny. Skład włókien sprawia, że ubranie to jest bezpieczne dla wrażliwej dziecięcej skóry. Za elastyczność zapewniającą swobodę ruchów nawet podczas gonitw i zabaw na placu odpowiada niewielka domieszka elastanu (4%).

Bluza ma uniwersalny szary kolor z charakterystyczną dla dresowych ubrań fakturą. Jedynie zamek jest czarny i stanowi mocny akcent kolorystyczny, dzięki czemu to proste w kroju ubranie nie wydaje się nudne.

Za wygodę użytkowania tego typu ubrania dla dzieci odpowiadają: suwak, kieszenie i ściągacze. Ten pierwszy pozwala dziecku sprawnie ubrać się i rozebrać, a kieszenie przydadzą się podczas zbierania skarbów lub wtedy, gdy trzeba będzie ogrzać zmarznięte dłonie. Ściągacze przy rękawach zapewniają dopasowanie do nadgarstków – rękawy przylegają, ale nie uciskają.

Od wewnątrz bluza pokryta jest delikatnym bawełnianym meszkiem, który zapewnia ciepło i komfort noszenia, a przy tym jest bardzo miły w dotyku. Taką bluzę chłopcy będą nosili z ochotą!

Podziel się