Materiał Partnera Na co zwrócić uwagę wybierając wózek dla dziecka?

Na co zwrócić uwagę wybierając wózek dla dziecka?

Narodziny dziecka to bardzo ważny moment w życiu każdego rodzica. Wiąże się to jednak z wieloma aspektami, o które trzeba zadbać przed przyjściem dziecka na świat. Jedną z tych spraw jest wybór wózka dziecięcego. Musimy przy tym wziąć pod uwagę nie tylko wygląd, ale także funkcjonalność, aby ułatwić nam wszelkiego rodzaju wyjścia, zapewniając zarówno nam jak i dziecku odpowiedni komfort oraz standardy.

Parametry wózka

Przy zakupie wózka warto sprawdzić jakie ma on parametry takie jak:

  • Waga - Pierwszym punktem, na jaki musimy zwrócić uwagę przy zakupie wózka, jest jego waga. Kiedy mieszkamy w blokach, które nie posiadają windy to nie powinniśmy wybierać dużych wózków z gondolą, ponieważ ich waga bardzo często dochodzi nawet to 25 kg, a dodając jeszcze do tego wagę dziecka i akcesoriów to przy każdym spacerze będzie trzeba się solidnie namęczyć, aby znieść ów wózek najpierw na dół, a potem by z powrotem wnieść go na górę.
  • Koła - Wybór kół zależy od miejsc w jakich chcemy najczęściej spacerować. Jeżeli są to tereny miejskie z dużą ilością chodników, to warto zdecydować się na małe i skrętne kółka wykonane z pianki. Jeśli zaś będziemy dużo chodzić po piaszczystych terenach, to powinniśmy zdecydować się na duże pompowane koła, które dodatkowo zapewniają lepszą amortyzację wózka.
  • Dno wózka - Jeśli zależy nam na tym, aby dziecko było dobrze zabezpieczone przed zimnem, to powinniśmy wybrać dno wózka, które wykonane jest z drewna lub styropianu. Dobrą opcją będzie również zwrócenie uwagi na to, czy dno posiada system wentylacji umożliwiający dobry przepływ powietrza bez narażania dziecka na zmarznięcie. Kiedy jednak nie zamierzamy wychodzić w chłodne dni z dzieckiem na spacer, to standardową opcją dla nas będzie lekkie dno wykonane z plastiku.
  • Obicie - Obicie do wózka powinno być wykonane z tapicerki wodoodpornej, posiadającej filtr przeciwsłoneczny. Przy wyborze obicia warto także zwrócić uwagę na to, czy jest ono wykonane z przyjaznych skórze naszego dziecka, naturalnych materiałów, które można nabyć w firmie Ultex- Pol. Dobrze również sprawdzić czy jest  możliwość zdjęcia obicia z wózka, aby móc je od czasu do czasu wyprać.
  • Rączka - Najczęściej skórzana lub wyściełana pianką rączka to dobry wybór na zmienne warunki pogodowe. Dobrze również zadbać, aby rączka była regulowana tak, by wózek mógł być wygodnie prowadzony przez osoby różnego wzrostu
  • Dodatki – Warto również zwrócić uwagę na dodatkowe akcesoria takie jak na przykład parasolka, która ochroni dziecko przed nadmiernym słońcem lub śpiwór przydatny w chłodniejsze dni.


Bezpieczeństwo przede wszystkim

Kiedy mamy już nasz wymarzony wózek, musimy pamiętać, aby zadbać o bezpieczeństwo, by przy użytkowaniu nie doszło do nieprzewidzianego wypadku. W związku z tym, należy dbać o dobry stan techniczny hamulców i kółek, a także sprawdzać mocowania i wymieniać uszkodzone części wózka. Należy także pamiętać, aby podczas zakupów ciężar był rozłożony równomiernie, zapobiegając tym samym wywrotce oraz aby zaciągać hamulce przy każdym zatrzymaniu.

Opracowanie:

Podziel się