Materiał Partnera Drewno, bursztyn i silikonowe gryzaki receptą na ząbkowanie

Drewno, bursztyn i silikonowe gryzaki receptą na ząbkowanie

Ząbkowanie to proces, przez który przechodzi każde dziecko. U niektórych dzieci przebiega bezboleśnie i łagodnie, jednak większość maluchów musi zmierzyć się z bólem, rozdrażnieniem i swędzeniem dziąseł. Istnieje wiele sposobów na złagodzenie tych dolegliwości: żele chłodzące, syropy przeciwbólowe czy krople. Jednak w przejściu przez ząbkowanie mogą pomóc też różnego rodzaju akcesoria, takiej jak gryzaki czy nawet biżuteria wykonana z naturalnych materiałów, którą oferuje sklep Mamilove.

Czym jest ząbkowanie?

Ząbkowanie to proces wyrastania mleczaków, który zazwyczaj rozpoczyna się w połowie pierwszego roku życia dziecka. Jednak nie jest to regułą. Czasem może zacząć się wcześniej, a czasem później. Każdy maluch może przechodzić je inaczej. Jedne nie mają żadnych objawów, inne zaś mogą walczyć z uporczywym bólem, rozdrażnieniem, opuchniętymi dziąsłami, gorączką, brakiem apetytu czy problemami ze snem. Rolą rodzica jest pomóc dziecku w tym trudnym momencie.

Jak ulżyć maluszkowi podczas wyrzynania się zębów?

Istnieje wiele sposobów na walkę z uporczywymi dolegliwościami związanymi z ząbkowaniem. Możemy podawać dziecku ziołowe herbatki, syropy przeciwbólowe czy smarować opuchnięte i obolałe dziąsełka żelami łagodzącymi ból i zmniejszającymi obrzęk. Ale warto spróbować wykorzystać inne sposoby ulżenia dziecku w bólu. Przede wszystkim gryzaki. Są najczęściej stosowanym sposobem przy bolesnym ząbkowaniu. Gryzak powinien być dostosowany do wieku dziecka. Zawsze należy sprawdzić z czego i jak jest wykonany. Musi być bezpieczny – podczas gryzienia nie może oderwać się od niego żadna część. Dostępne są na rynku gryzaki wypełnione żelem lub wodą, które schłodzone w lodówce przynoszą ulgę  w bólu. Ale można pokusić się też o gryzaki wykonane z silikonu lub drewna. W Mamilove możecie wybrać gryzaki łapki, które mają postać rękawiczki wykonanej z szeleszczącego materiału zakończonej silikonowym gryzakiem w kształcie pandy czy delfinka. Świetnie sprawdzą się gryzaki silikonowe, które mogą stanowić jednocześnie biżuterię dla mamy lub taty – silikonowa bransoletka czy wisiorek. Sklep oferuje również gryzaki drewniane, które mogą być jednocześnie zawieszką do wózka. Podczas ząbkowania warto wypróbować biżuterię bursztynową (naszyjniki i bransoletki), która ma właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne oraz dodatkowo wpływa pozytywnie na odporność organizmu, jak też biżuterię z drzewa leszczynowego, która także łagodzi objawy ząbkowania.

Pamiętaj, że jeśli twoje dziecko ma na sobie biżuterię, nie możesz zostawić go bez opieki. Nie kładź również dziecka spać w ozdobach, gdyż może okazać się to dla niego niebezpieczne.

Opracowanie:

Mamilove Hanna Antoniewicz

Pyskowice

Podziel się