Materiał Partnera Kocyki bambusowe jako idealny element niemowlęcej wyprawki

Kocyki bambusowe jako idealny element niemowlęcej wyprawki

Kocyk jest jednym z najważniejszych elementów wyprawki dla maluszka. Zabieramy go ze sobą już na porodówkę i może on towarzyszyć naszemu dziecku nawet przez wiele lat. Okazuje się, że wbrew pozorom wybór idealnego kocyka nie jest takie proste. Oprócz rozmiarów, wzorów czy kolorów, różnią się one także właściwościami. W tym artykule przybliżamy zalety kocyków bambusowych, najpopularniejszych obecnie kocyków dla dzieci.

Właściwości termoregulacyjne kocyków bambusowych

Tym, co zdecydowanie wyróżnia kocyki bambusowe na tle pozostałych, jest to, że są one termoregulacyjne. W praktyce oznacza to, że mogą one służyć maluchom nieprzerwanie przez cały rok. Zimą pomagają utrzymać ciepło, natomiast latem dają dziecku poczucie chłodu i świeżości. Kocyki z włóknem bambusowym utrzymują latem temperaturę o 2-3 stopnie niższą, dzięki czemu możemy skutecznie zapobiegać przegrzaniu maluszka. Dodatkowo chronią przed promieniowaniem UV i są niezwykle chłonne – mogą pochłaniać dziecięcy pot i chronić przed przeziębieniem w następstwie przewiania spoconego ciałka. Tkanina bambusowa jest oddychająca, a mikroprzestrzenie powstałe między włóknami rośliny chłoną wilgoć nawet trzykrotnie lepiej niż wysokogatunkowa bawełna.

Dzianina bambusowa, dzięki właściwościom termoregulacyjnym, zapewnia maluchom najwyższy komfort. Warto jednak przed zakupem sprawdzić skład kocyka. Jeżeli kocyk bambusowy ma domieszkę bawełny lub innej tkaniny, właściwości kocyka są zakłócone i nie spełni on naszych oczekiwań – dodaje nasz rozmówca, pracownik firmy Supelkowelove

Kocyki bambusowe są bezpieczne dla delikatnej skóry niemowląt

Tkanina bambusowa jest naturalna i hipoalergiczna, dlatego kocyk bambusowy może towarzyszyć maluszkowi już od dnia urodzin. Nie powoduje ryzyka podrażnień, nie uczula delikatnej skóry dziecka i nadaje się również dla niemowląt z wrażliwą lub atopową skórą. Dodatkowo tkanina bambusowa jest wolna od toksycznych substancji, ponieważ uprawa bambusa nie wymaga stosowania pestycydów czy środków chemicznych. Kocyki te, dzięki zawartości naturalnej substancji Bamboo Kun, mają także właściwości antybakteryjne oraz chronią przed bakteriami i grzybami. Tkanina bambusowa spełnia również wszystkie restrykcyjny normy UE i posiada certyfikaty Oeko-tex 100, co oznacza, że wyroby z przędzy bambusowej klasyfikuje się do najwyższej, 1 klasy pod względem bezpieczeństwa. Ponadto kocyki bambusowe są ekologiczne. Ich produkcja jest przyjazna dla środowiska, a tkanina podlega recyklingowi i jest w 100% biodegradowalna.

Wytrzymałość kocyków bambusowych

Kocyki niemowlęce wymagają częstego prania, dlatego ważne jest, aby wybrany przez nas kocyk nie wymagał specjalnej pielęgnacji, a przy tym był wytrzymały i trwały. Kocyki bambusowe charakteryzują się nawet kilkukrotnie wyższą trwałością od kocyków z tkanin bawełnianych. Włókna bambusowe nie tracą swoich właściwości na skutek prania, nie zbijają się, nie rozciągają, nie mechacą ani nie stają się szorstkie. Mimo częstego prania pozostają w niezmienionym stanie i są równie miękkie, puszyste oraz miłe w dotyku, jak w momencie zakupu. Ważne jest przy tym, aby prać kocyki bambusowe w niskiej, nieprzekraczającej 30 stopni Celsjusza temperaturze, nie używając do tego silnych środków wybielających.

Mnogość wzorów i kolorów kocyków bambusowych

Wielu mamom zależy na skompletowaniu wyprawki dla maluszka w taki sposób, aby znalazły się w niej pasujące do siebie wyglądem zewnętrznym elementy. Kocyki bambusowe są dostępne w wielu różnych, przyjemnych dla oka kolorach i wzorach, które bez trudu możemy dopasować do pozostałych elementów wyprawki. Tym, co wyróżnia kocyki bambusowe, jest także ich ponadczasowe piękno – każdy z nich wygląda jak ręcznie robione dzieło sztuki. Możemy wybierać spośród kocyków grubo plecionych czy ażurowych, gładkich lub z wypukłym wzorem. Ich walory estetyczne sprawiają, że są one obecnie jednym z najchętniej wybieranych prezentów dla młodych mam, np. na przyjęcie babyshower lub pierwsze spotkanie z maleństwem.

Podziel się