Materiał Partnera Jaki wybrać wózek dla dziecka?

Jaki wybrać wózek dla dziecka?

Wózek dziecięcy to bardzo ważny element wyprawki dla niemowlaka. Jednak jego wybór może sprawiać problem, zwłaszcza młodym, niedoświadczonym rodzicom, ponieważ łatwo jest się zgubić w gąszczu wielu ofert różniących się funkcjonalnością i wyposażeniem, a przede wszystkim ceną. Jak wybrać wózek dla dziecka, który będzie wygodny zarówno dla malucha, jak i jego rodziców? Podpowiadamy!

Rodzaje wózków dziecięcych

Kompletując wyprawkę dla niemowlaka, najczęściej spotkamy się z wielofunkcyjnymi wózkami, które mogą być używane jako gondola, fotelik lub spacerówka. Według eksperta ze sklepu Fabrykamalucha.pl takie rozwiązanie ze względu na swoją uniwersalność jest najlepsze z dostępnych na rynku, ponieważ może być używane od pierwszych dni aż do trzeciego roku życia, dzięki czemu nie musimy co chwilę szukać i kupować nowego wózka dla dziecka.

Wspomniana wcześniej gondola to tzw. wózek głęboki stworzony dla niemowląt od urodzenia do szóstego miesiąca życia. Ważnym elementem jest budka, która powinna być regulowana na tyle cicho, żeby nie obudzić śpiącego dziecka. Najlepiej, jeśli jej obicie będzie wykonane z wodoodpornego materiału z warstwą filtra UV. Przydatną funkcją wózka dla niemowlaka jest również możliwość zmiany nachylenia oparcia, aby w razie potrzeby można było je minimalnie podnieść na tyle, by umożliwić dziecku oglądanie otoczenia. Kluczowa jest także wentylacja wnętrza oraz możliwość zdjęcia i wyprania obicia.

W zależności od rodzaju wózek dziecięcy typu spacerówka może być zarówno dla niemowlaków, jak i dzieci od szóstego miesiąca życia. Najważniejszą funkcjonalnością, o której nie możemy zapominać, jest możliwość regulacji oparcia, podnóżka, zagłówka i uprzęży z pasami. Warto również warto zwrócić uwagę na to, czy można obracać siedzisko, tak aby w razie potrzeby osłonić malucha przed silnym wiatrem lub słońcem. Należy pamiętać, że z tego typu wózków korzystają już dzieci umiejące siedzieć, raczkować, a nawet chodzić, dlatego bardzo ważne jest zabezpieczenie przed wypadnięciem, czyli barierka i regulowane pasy.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze wózka dziecięcego?

Wózek dla dziecka powinien być również wygodny i komfortowy dla rodziców. Jeśli zależy nam na spacerach z dala od domu, powinniśmy wziąć pod uwagę możliwość złożenia, a także jego wymiary. Co więcej, warto również zastanowić się nad rodzajem kół. Do wyboru są pompowane, piankowe i żelowe. Pierwsza propozycja świetnie sprawdzi się podczas spacerów w niełatwym terenie — lesie, plaży, polnych drogach czy kocich łbach. Z kolei drugi rodzaj został stworzony z myślą o miejskich wycieczkach po płaskich chodnikach. Ostatnia opcja jest najbardziej uniwersalna i niezawodna, ponieważ najtrudniej ją zniszczyć.

Podziel się