Materiał Partnera Jak wybrać uniwersalną sukienkę dla dziewczynki?

Jak wybrać uniwersalną sukienkę dla dziewczynki?

Małe dziewczynki uwielbiają sukienki, a mamy kochają stroić w nie swoje córki. Jak jednak znaleźć sukienkę, która nada się zarówno do przedszkola lub szkoły, jak i na rodzinną imprezę i urodziny najlepszej koleżanki? Wybierz uniwersalną sukienkę dla dziewczynki – zawsze będzie miała co na siebie włożyć, a wydatek będzie mniejszy. Czym charakteryzuje się sukienka na każdą okazję?

Sukienka – niezbędny element garderoby małej damy

Dziewczynki lubią zakładać sukienki. Nie będą przecież nosiły „chłopackich” ciuchów! Dlatego garderoba kilkulatki niekiedy pęka od sukienek na każdą okazję. Mamy też lubią podkreślać dziewczęcy urok kilkuletnich córek, a żaden inny strój nie robi tego tak dobrze, jak sukienka. Czym powinna cechować się sukienka na każdą okazję? O to zapytaliśmy ekspertkę z portalu internetowego Super Kobiety:

Sukienka dla dziewczynki powinna być przede wszystkim wygodna. Inaczej dziecko będzie cierpiało katusze. Naturalnie, musi się podobać małej klientce, nie tylko jej mamie, to najważniejsze.

Sukienka dla dziewczynki ma wiele zalet. Przede wszystkim jest chętnie noszona, co oszczędza całej rodzinie porannych awantur przy ubieraniu. W zależności do tego, co do niej dobierzemy, możemy nadać ubiorowi różny styl. Sukienka połączona z rozpinaną bluzą nada się na co dzień do przedszkola, a ze sweterkiem czy marynarką – na imieniny babci.

Czym wyróżnia się uniwersalna sukienka dla dziewczynki?

Sukienka dla dziewczynki na każdą okazję – czy coś takiego w ogóle istnieje? Wydaje się, że tak! Bliską ideału propozycją jest sukienka asymetryczna. Czym się wyróżnia?

Tym, co pierwsze rzuca się w oczy, to bardzo prosty krój. Sukienka ma okrągłe wycięcie dekoltu, krótkie rękawy, sięga do połowy ud (z tyłu jest dłuższa). Tak minimalistyczny luźny fason sprawia, że sukienka jest bardzo wygodna – w żadnym miejscu nie uciska i nie uwiera i jest idealnym ubiorem dla dziecka. Dzięki odpowiednim dodatkom można nadać jej charakteru codziennego lub odświętnego, co sprawia, że dylemat podczas szukania odpowiedniego stroju odchodzi w zapomnienie.

Pastelowe kolory, w których ubranie jest dostępne, doskonale pasują do dziewczęcego delikatnego kroju i podkreślają subtelny urok sukienki, a jednocześnie bardzo podobają się dziewczynkom.

Ważny jest też materiał, z którego sukienka dla dziewczynki jest wykonana. Jeżeli ma to być strój na każdą okazję, tkanina powinna być w miarę możliwości naturalna, ale też elastyczna. Dzięki temu będzie przewiewnie, a jednocześnie ubranie zniesie harce w przedszkolu czy na placu zabaw. Dobrym połączeniem jest bawełna z domieszką elastanu. Ta pierwsza jest przyjazna skórze, zapewnia miękkość i wytrzymałość, a ten drugi odpowiada za elastyczność.

Podziel się