Materiał Partnera Jakie atesty powinien posiadac wózek dziecięcy?

Jakie atesty powinien posiadac wózek dziecięcy?

Oczywistym jest, że każdemu rodzicowi najbardziej zależy na bezpieczeństwie dziecka. Dlatego kupując wszelkiego rodzaju zabawki, czy przedmioty codziennego użytku, należy zwracać uwagę na różnego rodzaju atesty. To samo tyczy się wózków dziecięcych. Wybierając się na spacer, bez wątpienia priorytetem jest bezpieczeństwo. Niestety, nie każdy wózek jest odpowiednio skonstruowany. Często materiały i wykończenie elementów wózków dają wiele do życzenia.

Jakie atesty powinien spełniać wózek dziecięcy?

W pierwszej kolejności należy zaznaczyć, że aby wózek został dopuszczony do sprzedaży, musi być on wykonany w odpowiedni sposób i spełniać wszystkie standardy opisane w europejskiej normie PN- EN 1888-2012. Znaleźć tam można szczegółowe wytyczne wymagań technicznych, które mają zapewnić pełne bezpieczeństwo korzystania z wózka. Są tam określone między innymi limit wagowy dla wózków przeznaczonych dla jednego dziecka. Jest to tylko jeden z naprawdę wielu wymogów technicznych, jakie można tam znaleźć i przeczytać. Informacja o spełnieniu wymogów atestu powinna się znajdować na każdym wózku. Poza tym wózek powinien posiadać Pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka, Certyfikat Państwowego Zakładu Higieny (oznaczony dużą literą B, w trójkącie), Atest Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego oraz świadectwo homologacji, wydane przez Ministerstwo Infrastruktury. Poza tym warto zwrócić uwagę, na takie nieobowiązkowe atesty, jak Certyfikat badania typu WE, certyfikat Bezpieczny dla Dziecka, GOTS- Global Organic Textile Standard. Wózki posiadające te trzy, dodatkowe normy spełniają najwyższe normy jakościowe.

Co określają atesty?

Tego typu wózki dziecięce można nabyć w sklepie Urwisek. Wózki posiadające wyżej wymienione atesty, przechodzą przez szereg badań..  Są one niezbędne do oceny jakości wózka. Zapewniają one nie tylko bezpieczeństwo zdrowia dziecka, który będzie w nim wożony. Zwraca także uwagę na wygodę rodzica. W pierwszej kolejności ważne są wymiary wózka. Jednym z wymogów Instytutu Matki i Dziecka, który trzeba spełnić, aby instytut wydał pozytywną opinię, jest długość wózka. Tzw. Gondola powinna mieć powyżej 80 cm długości użytkowej (tj. wewnątrz wózka), aby w miarę rozwoju dziecka i zwiększania się jego wagi i wzrostu, pozostawało w środku na tyle dużo miejsca, aby dziecku nawet w kurteczce i czapce było wygodnie. Jak wcześniej zostało podkreślone- instytut zwraca uwagę nie tylko na bezpieczeństwo dziecka, ale także wygodę i zdrowie rodzica. Ważnym aspektem jest sposób składania wózka. Te, które składają się szybko i łatwo (najlepiej za pomocą jednej ręki), dostają najlepszą ocenę cząstkową. Kryteriów tego typu jest wiele, a każdy ma na celu zadbanie o bezpieczeństwo i zdrowie dziecka i jego rodziców.

Podziel się