Artykuł sponsorowany W jakie akcesoria warto wyposażyć łóżeczko dziecięce?

W jakie akcesoria warto wyposażyć łóżeczko dziecięce?

Organizując wyprawkę dla dziecka, jedną z podstawowych rzeczy, w jaką należy się zaopatrzyć, jest oczywiście łóżeczko. Gdy masz już wybrane odpowiednie łóżeczko, przyszła pora na zorganizowanie akcesoriów. Prezentujemy zbiór niezbędnego wyposażenia do łóżeczka.

Materac do dziecięcego łóżeczka

Materac powinien zapewniać równomierne podparcie kręgosłupa na całej długości, dlatego nie może być zbyt twardy, ani nie za miękki. Najlepiej wybierać materace o średnim poziomie twardości. Pamiętajmy też, że materac dostosowuje się do kształtów dziecka, dlatego kupowanie używanego produktu nie jest dobrym pomysłem. Dziecku może być niewygodnie, a komfortowy sen jest dla malucha bardzo ważny. Kupując materac do łóżeczka dziecięcego zwróćmy też uwagę na to, z czego jest wykonany. Czy jest hipoalergiczny i czy zapewni odpowiednią cyrkulację powietrza.

Rożek i śpiworek

Rożek jest alternatywą dla klasycznej kołderki i kocyka. Jego zaletą jest to, że nie ma ryzyka założenia go przez przypadek na twarz przez dziecko. Śpiworek powinien mieć odpowiedni rozmiar. Zbyt mały będzie krępował ruchy maluszka. Warto kupić o rozmiar większy model, który posłuży na dłużej. Każde przykrycie powinno być wykonane z naturalnej tkaniny i dostosowanej pod względem grubości do aktualnej pory roku.

Ochraniacz na szczebelki

Mimo iż w Polsce każdy producent łóżeczek dla niemowląt musi przejść szereg testów produktów oraz spełniać odpowiednie normy bezpieczeństwa, warto wyposażyć dziecięce łóżeczko w ochraniacz. Zapobiegnie on uderzeniom w szczebelki i ograniczy dostęp chłodnego powietrza np. od ściany. Ochraniacz w łatwy sposób zamieścisz w łóżeczkach m.in. z zakładu stolarskiego Cieczko.

Organizer

Organizer, zwany również przybornikiem do łóżeczka, to świetny gadżet, który zdecydowanie warto mieć. Pozwala on na posiadanie wszystkich niezbędnych akcesoriów pierwszej potrzeby, które ułatwią codzienną opiekę nad noworodkiem.

Karuzela-usypiacz

Najlepiej zdecydować się na jedną zabawkę, która dzięki swoim wolnym i jednostajnym ruchom pomoże dziecku zasnąć.

Wybór odpowiednich akcesoriów do łóżeczka dziecięcego nie jest prosty. Warto zwracać uwagę na materiały i certyfikaty. Produkty powinny zawierać m.in. oznaczenie CE "(Conformité Européenne)". Oznacza to, że produkt spełnił wymogi panujące na terytorium Unii Europejskiej. Unikaj artykułów sprowadzanych z Chin. Tam wyprodukowanie gadżetów jest tanie, natomiast nie muszą one posiadać żadnych atestów. Wygląd akcesoriów jest istotny, ale przede wszystkim dbaj o bezpieczeństwo.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas