Materiał Partnera Jak kupować buty dla dzieci?

Jak kupować buty dla dzieci?

Obuwie jest ważnym elementem ubioru dziecka. Odpowiednio dobrane wspiera i wzmacnia układ narządu ruchu oraz koryguje płaskostopie. Na butach dla dzieci nie warto oszczędzać - nie używaj obuwia po starszym rodzeństwie, ponieważ dziecko może wykształcić złe nawyki chodzenia. Kupuj nowe buty od sprawdzonych producentów. Poniżej znajdziesz wskazówki na co warto zwracać uwagę przy ich zakupie.

Cechy dobrego obuwia dla dziecka

Wybór odpowiedniego obuwia wygląda na  niełatwe zadanie – jest tyle elementów, na które należy zwrócić uwagę. Zapewniam, że tak jest tylko na początku, gdy twoje dziecko zaczyna stawiać pierwsze kroki. Szybko nabierzesz wprawy i znalezienie dobrych butów będzie naprawdę sprawne!

  • Zwróć uwagę na materiał. Buty powinny być przewiewne, dzięki temu zminimalizujesz ryzyko chorób skóry (np. grzybicy). Najlepsze będą buty ze skóry i przewiewnego materiału.
  • Podeszwa powinna być antypoślizgowa i sprężysta, dzięki czemu dziecko będzie miało swobodę zginania palców.
  • Cholewka (górna część buta) powinna być wysoka – nieco powyżej kostek.
  • Usztywniany zapiętek. To bardzo ważny element, który stabilizuje piętę i zapewnia prawidłowe ustawienie całej stopy.
  • Szeroki obcas o maksymalnej wysokości 1.5 cm, który będzie dobrym podparciem dla pięty.
  • Szeroki i wysoki czubek. Dzięki niemu dziecko będzie miało swobodę poruszania palcami.
  • Obuwie powinno być wyprofilowane wewnątrz lub powinna znajdować się w środku profilaktyczna wyprofilowana wkładka.

Profesjonalni producenci obuwia dziecięcego, tacy jak Nazo s.c. PPHU, zwracają uwagę na powyższe elementy.

Najczęściej popełnianie błędy przy zakupie butów

Niestety, rodzice nawet pełni dobrych chęci, czasem popełniają błędy. Zobacz, na co jeszcze warto zwrócić uwagę, zanim wydasz pieniądze na buty.

  • Buty z bazarków lub od niesprawdzonych producentów. Dobry, sprawdzony producent obuwia taki jak Nazo s.c. PPHU, zadba o odpowiednie materiały, prawidłową konstrukcję buta i estetyczne wykonanie. Z tańszymi butami, niestety bywa różnie. Chcąc zaoszczędzić na butach, nieświadomie możemy „sprezentować” dziecku np. płaskostopie.
  • Kupowanie butów zbyt dużych. Stopa dziecka rośnie w szybkim tempie, tak więc z jednej strony jest zrozumiałe, że rodzice chcą sobie zaoszczędzić i czas, i pieniądze. Jednak jest to tylko pozorna oszczędność. Niedopasowane, zbyt duże buty, to duży ciężar dla małych stóp. Przez „dodatkowy zapas” maluch zmienia ustawienie stóp i sposób chodzenia, co obciąża kręgosłup i miednicę.
  • Nie przywiązywanie uwagi do kapci dla dzieci i butów na zmianę. „To tylko kapcie” myślimy sobie. Niestety, to właśnie w kapciach lub innych butach na zmianę dziecko spędza najwięcej czasu – w domu, przedszkolu, szkole. Dopilnuj, aby i one były idealnie dopasowane do stopy twojego dziecka.

Opracowanie:

Nazo s.c. PPHU

Przemyśl , Czarnieckiego 13

Podziel się