Materiał Partnera Bursztyn i inne minerały w biżuterii dla dzieci – jakie są właściwości tych materiałów?

Bursztyn i inne minerały w biżuterii dla dzieci – jakie są właściwości tych materiałów?

Biżuteria. Stanowi uzupełnienie naszej kreacji, wyraża osobowość, sprawia, że czujemy się piękniej, a także pozwala nam utrzymać dobrą kondycję fizyczną i psychiczną, dzięki szlachetnym materiałom, z których jest wykonana. Nic więc dziwnego, że biżuterię chętnie noszą zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Coraz częściej jednak możemy spotkać się też z biżuterią, która dedykowana jest dzieciom, w tym również tym kilkumiesięcznym. Jakie są jej właściwości?

Jak wygląda biżuteria dla dzieci?

Biżuteria dziecięca nie przypomina wyrobów, które znamy z klasycznych sklepów jubilerskich. Jest nieco mniej różnorodna, ale za to o wiele bardziej kolorowa. Różni się także metodą wykonania. Podczas produkcji biżuterii dla dzieci zwraca się bowiem dużą uwagę na to, by była ona jak najbardziej bezpieczna dla malucha. W związku z tym sznurki, na których osadzone są drobne elementy dekoracyjne są znacznie grubsze niż te, których używa się do tworzenia biżuterii dla dorosłych. Każdy element oddzielony jest od kolejnego supełkiem, co zapobiega ich rozsypaniu się na wypadek uszkodzenia sznurka. Ponadto biżuteria dziecięca posiada specjalne zapięcia, które uniemożliwiają maluchowi zdjęcie ozdoby. Warto dodać, że wyroby biżuteryjne dla najmłodszych mają najczęściej postać naszyjników i bransoletek. Jakich minerałów używa się zazwyczaj do jej wykonania i dlaczego?

Bursztynowa biżuteria dla dzieci

Bursztyn zwany też jantarem to tak naprawdę skamieniała żywica pochodząca z trzeciorzędowych drzew iglastych. W jubilerstwie bursztyn ceniony jest za piękny, głęboki pomarańczowo-złoty kolor, który może się jednak różnić zależnie od rodzaju złoża. Jantarowi od dawien dawna przypisuje się magiczne właściwości, które znalazły potwierdzenie w badaniach naukowych. Bursztyn jest minerałem, który działa energetyzująco, pomaga w leczeniu bólów głowy, gardła, bezsenności i dolegliwości reumatycznych. Jego prozdrowotne właściwości uaktywniają się w kontakcie ze skórą, dlatego też warto zadbać o to, by jantar znalazł się w pobliżu naszego dziecka. Piękną biżuterię dziecięcą z tym minerałem znajdziemy np. w internetowym sklepie „Mamilove”, gdzie zaopatrzyć możemy się również w podobne wyroby dla rodziców.

Różowy kwarc, agat i koraliki z leszczyny kanadyjskiej

Do tworzenia biżuterii dla dzieci wykorzystuje się jeszcze wiele innych minerałów, z których dużą popularnością cieszy się np. różowy kwarc. Kamień ten zwany jest „kamieniem miłości”, a jego prozdrowotne właściwości polegają na wzmacnianiu systemu odpornościowego oraz wspieraniu układu krążenia. Ciekawym minerałem jest też agat, który pomaga człowiekowi w osiągnięciu równowagi fizycznej, emocjonalnej i duchowej. Coraz większym zainteresowaniem rodziców cieszy się także biżuteria dziecięca z leszczyny kanadyjskiej. Okazuje się bowiem, że wykonane z niej koraliki są bogate w przeciwutleniacze i chronią malucha przed chorobami skóry, dolegliwościami stomatologicznymi i bólami stawów.

Opracowanie:

Mamilove Hanna Antoniewicz

Pyskowice

Podziel się