Materiał Partnera Zawód wymagający niecodziennej wyobraźni

Zawód wymagający niecodziennej wyobraźni

Nie w każdym zawodzie wybujała fantazja i niezwykła wyobraźnia są mile widziane, szczególnie podczas wykonywania codziennych obowiązków. Często ich nadmiar powoduje, że pracownik nie może skupić się na wykonywaniu powierzonych mu czynności, ponieważ cały czas czuje potrzebę kreatywnego tworzenia i używania swojej wyobraźni, co w niektórych zawodach zwyczajnie przeszkadza podczas wykonywania machinalnych zadań, albo tych wymagających od pracownika niezwykłej koncentracji i skupienia. Zawody, w których jednak mile widziana jest szeroka wyobraźnia i głowa pełna pomysłów zazwyczaj przynoszą nie tylko spełnienie, ale również duża frajdę dla samych pracowników.

Wyobraźnia i wiedza

Mimo wielkiego zapotrzebowania wśród niektórych zawodów na nieskończoną wyobraźnię i głowę pełną pomysłów, często sama wyobraźnia nie wystarczy. Połączenie kreatywności musi wiązać się również z pewną wiedzą, obyciem w danym temacie, poznaniem możliwości które pozwolą na większy rozwój, a także poznaniem przeszkód, które uniemożliwią dalsze działanie. Taka wiedza jest niezbędna w zawodzie architekta-ogrodnika. Firma Akn Ogrody, świadcząca zarówno usługi projektowania ogrodów i przestrzeni zielonych, jak i ich pielęgnowania, podkreśla, jak ważne jest współgranie wyobraźni przestrzennej, kreatywności i wiedzy oraz doświadczenia. Własna, ciągła edukacja pracowników, dotycząca nowych rozwiązań, nowych roślin, ich wzajemnego oddziaływania, jest niezbędna do tworzenia pięknych wytworów, których głównym i podstawowym składnikiem jest natura. Połączenie niezbędnej wiedzy, doświadczenia i wyobraźni, daje niezrównane efekty – piękne i użyteczne twory dla każdego.

Piękny wygląd, ład i funkcjonalność

Analogicznie – tak, jak powinna współdziałać ze sobą wyobraźnia i wiedza w zawodzie architekta i twórcy ogrodów, tak tworzone przez niego projekty i ostateczne wersje produkcyjne powinny łączyć ze sobą również kilka niezbędnych cech. Ogród, czy zagospodarowanie tarasu na odrobinę przestrzenni zielonej, to konieczność połączenia pięknej stylistyki, kolorów roślin i dobranych do nich dodatków, z ładem, panującym na całej przestrzeni, dzięki któremu unikniemy bałaganu i wrażenia zbyt dużego przepychu, a także odpowiedniej funkcjonalności danego miejsca. Ogród zaś ma być miejscem wypoczynku, ale też zabawy, spędzania dużej ilości wolnego czasu na świeżym powietrzu i dobrej energii. Takie połączenia, sprawią, że klimat miejsca będzie przyciągał nie tylko mieszkańców, ale i gości szukających chwili wytchnienia.

Opracowanie:

Akn Ogrody Architektura Krajobrazu Agnieszka Nyk

Jędrzejów , Słowackiego 2

Podziel się