Artykuł sponsorowany Zadbana zieleń wizytówką osiedla

Zadbana zieleń wizytówką osiedla

Zieleń stanowi ważny aspekt reprezentacyjny każdego osiedla. Odpowiednie zaplanowanie terenów obsadzonych roślinami i skrupulatne zarządzanie nimi, pozwalają ograniczyć koszty utrzymania. Uporządkowane miejsca wokół budynków i chodników cechujące się dużą ilością drzew, sprzyjają dobremu samopoczuciu okolicznych mieszkańców. Jak powinno się dbać o osiedlową zieleń i dlaczego jest to tak ważne?

Jak dbać o osiedlową zieleń?

Podczas planowania kompozycji roślinnych warto postawić na różnorodność. W przypadku projektowania przestrzeni zielonej na istniejących już osiedlach należy w aktualny drzewostan wkomponować młode rośliny. Z jedne strony istniejące już drzewa i krzewy stanowić będą dobrą podstawę, która doprowadzi do osiągnięcia zamierzonych efektów. Z drugiej strony takie podejście pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze.

Prace porządkowo-pielęgnacyjne obejmujące tereny zewnętrzne osiedli, polegają na zakładaniu trawników, rabat kwiatowych, skalniaków, przycinaniu drzew oraz formowaniu żywopłotów. Ważne jest też regularne nawadnianie roślin, aby mogły ładnie prezentować się wśród miejskiego krajobrazu.

Zadania związane z dbaniem o zieleń najlepiej zlecić profesjonalnej firmie ogrodniczej, np. Asztar, która będzie w stanie podkreślić atuty osiedlowej roślinności. Doświadczenie i wiedza pozwolą pracownikom dobrać gatunki odporne na zanieczyszczenia i mało wymagające pod względem pielęgnacji. Jednocześnie, mają oni dostęp do niezbędnych narzędzi, dzięki którym mogą wykonywać pracę skutecznie i efektywnie.

Jakie funkcje pełnią tereny zielone na osiedlach?

Poza aspektami dekoracyjnymi rośliny wpływają pozytywnie na zdrowie mieszkańców. Pomagają oczyszczać powietrze zanieczyszczone smogiem poprzez pochłanianie niebezpiecznych substancji. Poprawiają mikroklimat, pobierając dwutlenek węgla a w zamian produkując tlen. Jednocześnie zwiększają wilgotność oraz gwarantują cień w upalne dni.

Tereny zielone na obszarach zabudowanych wpisują się doskonale w dziedzinę ekologii. Sprzyjają procesom retencyjnym wód opadowych, tym samym odciążając kanalizację. Jednocześnie korony drzew i krzewy stają się miejscem bytowania ptaków i owadów, co wpływa pozytywnie na kwestie różnorodności biologicznej danego obszaru.

Zadbane tereny zielone na osiedlach mieszkaniowych redukują poziom hałasu. Mogą stanowić uzupełnienie miejsc wypoczynku takich jak skwery, parki czy place zabaw. Rozsądnie przemyślana przestrzeń wypełniona drzewami i kwiatami wokół bloków
i wieżowców pomaga obniżać poziom stresu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas