Materiał Partnera Rzeźby wiatrowe, jako efektowne ozdoby ogrodowe na cały rok

Rzeźby wiatrowe, jako efektowne ozdoby ogrodowe na cały rok

Ogród jest prawdziwą, zieloną wizytówką domu. Dla wielu stanowi odskocznię od codzienności, dla innych jest przede wszystkim miejscem relaksu. Nie ma więc co się dziwić, że niektórzy chętnie i z pasją poszukują rozwiązań, które mogą ulepszyć otaczające ich dom zielone tereny. Interesującym dodatkiem do ogrodu mogą okazać się rzeźby kinetyczne, które coraz częściej spotykamy na tarasach oraz w ogrodach.

Skąd się wzięły rzeźby wiatrowe?

Tego typu rzeźby to element kierunku w sztuce, który pierwotnie został zapoczątkowany przez Alexandra Calder'a, amerykańskiego rzeźbiarza i malarza, mocno zafascynowanego inżynierią mechaniczną. Calder wykorzystywał zarówno tworzywo, jak i w metal, a jego dzieła przeznaczone były tylko dla najbogatszych.

Obecnie rzeźby wiatrowe dostępne są dla wszystkich. Zyskały duże uznanie wśród właścicieli ogrodów z całego świata, dlatego spotkać można je na terenie wielu posesji.

O rzeźbach wiatrowych

-Rzeźby wiatrowe, zwane też kinetycznymi, wykonuje się z metalu zabezpieczonego na wypadek korozji lub ze stali nierdzewnej. Mogą przybierać różne formy, m.in. ażurowe, przez co przypominają wiatraki lub bardziej skomplikowane, trójwymiarowe nawiązujące do motywów roślinnych. Tego typu rzeźby są wyjątkowo oryginalne, dlatego stanowią ciekawą dekorację ogrodu tłumaczy nasz rozmówca reprezentujący firmę AURORA GARDEN.

Rzeźby wiatrowe pozwalają na stworzenie niepowtarzalnego klimatu na każdej posesji, bez względu na to czy umieszczone zostaną w wielkim ogrodzie czy niewielkim, zielonym zakątku. Są eleganckie i precyzyjnie wykonane, co jest ich dodatkową zaletą.

Zastosowanie rzeźb wiatrowych

Rzeźby kinetyczne to ozdoby, które świetnie prezentują się o każdej porze roku i przy każdej pogodzie. Robią ogromne wrażenie tak w wietrzne, jak i bezwietrzne dni. Zimą przełamują monotonię bieli, wiosną i latem wspaniale uzupełniają wszechobecną zieleń, a na jesieni toną w kolorowych liściach.

Tego rodzaju rzeźby można aranżować w dowolny sposób – jako wykończenie obrzeży kwietników, uzupełnienie nasadzenia w ogrodzie lub wkomponować je w donice z kwiatami. Ponadto, istnieje możliwość ich montażu do tarasowych balustrad. Tak umieszczone mogą np. zapraszać gości lub po prostu umilać czas domownikom.

Nie da się ukryć, że rzeźby wiatrowe wprowadzają nutę elegancji i ekstrawagancji do każdego przydomowego ogrodu lub tarasu. Jednak warto pamiętać, by swoje rzeźby nabywać u sprawdzonych i rzetelnych sprzedawców – nawet najpiękniejsze z nich mogą szybko stracić swój urok, jeśli nie będą wykonane starannie i z odpowiednich materiałów. 

Podziel się