Materiał Partnera Zalety powierzenia zaprojektowania biura zewnętrznej firmie

Zalety powierzenia zaprojektowania biura zewnętrznej firmie

Czym jest właściwie projekt wnętrz i dlaczego warto w niego zainwestować? Dlaczego warto powierzyć aranżację naszego biura zewnętrznej firmie? Teoretycznie wszystko możemy zaplanować i zakupić samodzielnie, ale w praktyce sprawa staje się bardziej skomplikowana. Jeśli chcemy, by nasze biuro wyglądało nowocześnie oraz by poszczególne elementy wystroju do siebie pasowały, czeka nas długa przeprawa. Nie obejdzie się bez wizyt w marketach budowlanych i sklepach z meblami. To wszystko zajmuje czas, a czas to pieniądz.

Istota projektu wnętrz

Kupując mieszkanie lub biuro, czy to w stanie deweloperskim, czy z drugiej ręki, zawsze czeka nas aranżacja przestrzeni, którą chcemy dopasować do naszych potrzeb i chcemy, by cieszyła też nasze oko. Czekają nas prace od podstaw lub powierzchowna zmiana - w obu przypadkach przyda się wsparcie fachowców, którzy pomogą nam zaplanować przestrzeń i wykonać wszystkie niezbędne prace. Specjaliści dostępni na rynku mają szeroką wiedzę na temat nowoczesnych technologii i materiałów, które stosuje się do wykończenia wnętrz. Zna się także na wyposażeniu. Czasem wydaje nam się, że zaoszczędzimy, kupując najtańsze biurka i krzesła - wybieramy się do sklepu, dokonujemy zakupu... a potem okazuje się, że podłokietniki są zbyt wysoko, by krzesło dało się wsunąć pod biurko. Komfort pracy jest wątpliwy, a do tego blat biurka można zarysować nawet zszywaczem do papieru. Projekt wnętrza wykonany przez profesjonalną firmę składa się z dwóch części: koncepcyjnej i wykonawczej. Część koncepcyjna, jak sama nazwa wskazuje, to pomysł na tak zwane rozwiązanie wnętrza. Może składać się z rzutów, wizualizacji lub modeli 3D. Część wykonawcza to pomysł, jak przeprowadzić wszystkie prace, by zrealizować przygotowaną koncepcję.

Projekt biura i obiektów usługowych

O ile aranżację nowo nabytego domu czy mieszkania możemy podzielić na etapy i części, to w przypadku biur lub obiektów usługowych wszystko powinno być zaprojektowane i zrealizowane od razu. W mieszkaniu możemy odłożyć remont kuchni, która nie spełnia naszych oczekiwań, na późniejszy czas. W przestrzeniach użytkowych nie ma na to miejsca. To powierzchnie, które dostępne są dla pracowników i/lub klientów. Miejsce pracy powinno zostać zaprojektowane i wykonane w taki sposób, by była to przestrzeń przyjazna, kreatywna i ergonomiczna - mówi nam pracownik firmy Interbiuro z Warszawy

To nic innego jak element strategii biznesowej. Podobnie jest w przypadku przestrzeni przeznaczonej do spotkań z klientami, czy miejsc, w których prezentowane są produkty naszej firmie. Biuro jest naszą wizytówką. Czasy, gdzie na decyzję klienta wpływ miała tylko cena usług lub produktów, minęły bezpowrotnie. Dotyczy to firm z różnych branż - od salonów fryzjerskich po firmy oferujące usługi budowlane. Klient zwraca uwagę na to, jak dana firma się prezentuje. Dlatego aranżacja przestrzeni biurowej jest tak ważna. 

Podziel się