Artykuł sponsorowany Zalety powierzenia zaprojektowania biura zewnętrznej firmie

Zalety powierzenia zaprojektowania biura zewnętrznej firmie

Czym jest właściwie projekt wnętrz i dlaczego warto w niego zainwestować? Dlaczego warto powierzyć aranżację naszego biura zewnętrznej firmie? Teoretycznie wszystko możemy zaplanować i zakupić samodzielnie, ale w praktyce sprawa staje się bardziej skomplikowana. Jeśli chcemy, by nasze biuro wyglądało nowocześnie oraz by poszczególne elementy wystroju do siebie pasowały, czeka nas długa przeprawa. Nie obejdzie się bez wizyt w marketach budowlanych i sklepach z meblami. To wszystko zajmuje czas, a czas to pieniądz.

Istota projektu wnętrz

Kupując mieszkanie lub biuro, czy to w stanie deweloperskim, czy z drugiej ręki, zawsze czeka nas aranżacja przestrzeni, którą chcemy dopasować do naszych potrzeb i chcemy, by cieszyła też nasze oko. Czekają nas prace od podstaw lub powierzchowna zmiana - w obu przypadkach przyda się wsparcie fachowców, którzy pomogą nam zaplanować przestrzeń i wykonać wszystkie niezbędne prace. Specjaliści dostępni na rynku mają szeroką wiedzę na temat nowoczesnych technologii i materiałów, które stosuje się do wykończenia wnętrz. Zna się także na wyposażeniu. Czasem wydaje nam się, że zaoszczędzimy, kupując najtańsze biurka i krzesła - wybieramy się do sklepu, dokonujemy zakupu... a potem okazuje się, że podłokietniki są zbyt wysoko, by krzesło dało się wsunąć pod biurko. Komfort pracy jest wątpliwy, a do tego blat biurka można zarysować nawet zszywaczem do papieru. Projekt wnętrza wykonany przez profesjonalną firmę składa się z dwóch części: koncepcyjnej i wykonawczej. Część koncepcyjna, jak sama nazwa wskazuje, to pomysł na tak zwane rozwiązanie wnętrza. Może składać się z rzutów, wizualizacji lub modeli 3D. Część wykonawcza to pomysł, jak przeprowadzić wszystkie prace, by zrealizować przygotowaną koncepcję.

Projekt biura i obiektów usługowych

O ile aranżację nowo nabytego domu czy mieszkania możemy podzielić na etapy i części, to w przypadku biur lub obiektów usługowych wszystko powinno być zaprojektowane i zrealizowane od razu. W mieszkaniu możemy odłożyć remont kuchni, która nie spełnia naszych oczekiwań, na późniejszy czas. W przestrzeniach użytkowych nie ma na to miejsca. To powierzchnie, które dostępne są dla pracowników i/lub klientów. Miejsce pracy powinno zostać zaprojektowane i wykonane w taki sposób, by była to przestrzeń przyjazna, kreatywna i ergonomiczna - mówi nam pracownik firmy Interbiuro z Warszawy

To nic innego jak element strategii biznesowej. Podobnie jest w przypadku przestrzeni przeznaczonej do spotkań z klientami, czy miejsc, w których prezentowane są produkty naszej firmie. Biuro jest naszą wizytówką. Czasy, gdzie na decyzję klienta wpływ miała tylko cena usług lub produktów, minęły bezpowrotnie. Dotyczy to firm z różnych branż - od salonów fryzjerskich po firmy oferujące usługi budowlane. Klient zwraca uwagę na to, jak dana firma się prezentuje. Dlatego aranżacja przestrzeni biurowej jest tak ważna. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter