Artykuł sponsorowany Jak zaaranżować wnętrze swojego domu?

Jak zaaranżować wnętrze swojego domu?

Wielu z nas chciałoby samodzielnie urządzić wnętrze swojego domu czy mieszkania, ale nie mamy pojęcia jak się za to zabrać. Jest to bardzo ważne i bez odpowiednich umiejętności, można bardzo łatwo wszystko zepsuć i sprawić, że w naszym miejscu zamieszkania będzie panował chaos i całość może okazać się na dłuższą metę nie do zniesienia. Jeśli jednak podjąłeś już decyzję, skorzystaj z naszych porad, aby urządzić wnętrze poprawnie.

Projekt i planowanie przestrzeni

Jeśli chcemy ciekawie urządzić wnętrze, najlepszą opcją byłoby skorzystanie z usług doświadczonej firmy, takiej jak np. Aneta Gerwatowska Architektura wnętrz, której specjalizacją jest projektowanie wnętrz. Możemy oczywiście również samemu wykonać projekt, jednak nie jest to wcale takie łatwe. Należy dobrze zastanowić się nad funkcją każdego z pomieszczeń oraz jasno określić nasze wymagania. Jeżeli dysponujemy odpowiednio dużą przestrzenią, warto podzielić dom na dwie strefy, prywatną oraz publiczną. O wiele łatwiej będzie nam zadbać o wspólną przestrzeń, gdy każdy z domowników otrzyma swoje cztery kąty.

Podłogi i ściany jako uniwersalne tło

Komponowaniem każdej aranżacji niezależnie od stylu rządzą te same zasady. Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na podłogi oraz ściany, czyli powierzchnie, które będą tłem wyposażenia. Materiałami posadzkowymi są: marmur, granit, gres bądź parkiet z modnych gatunków drewna. Wykańczając ściany, powinniśmy kierować się umiarem - nie wszystko co jest modne, sprawdzi się w naszym wnętrzu oraz będzie do niego pasować. Odpowiednim tłem dla sprzętów są ściany gładko pomalowane. Wyróżnienie jednej ze ścian innym materiałem może sprawdzić się we wnętrzu nieprzeładowanym.

Jasne dodatki i ściany

Jeżeli chcemy w optyczny sposób powiększyć pomieszczenia, możemy pomalować ściany na jasne kolory. Dodatkowo, optycznie powiększą pomieszczenie także lekkie firanki i jasne żaluzje. Duże pomieszczenia o wiele łatwiej znoszą ciężkie i ciemne kolory, wzorzyste tapety, ciężkie kotary i zasłony w oknach. Dzięki odpowiedniemu zestawieniu barw możemy uzyskać przytulne wnętrze.

Kluczowa jest równowaga

Aranżując wnętrze, powinniśmy uniknąć efektu przeładowania, no chyba że marzy nam się kolorowy i bałaganiarski styl boho, wtedy możemy sobie na to pozwolić. Nagromadzenie różnych mebli, sprzętów, dodatków oraz barw nie sprawi, że nasze mieszkanie bądź dom stanie się piękniejszych. Wywoła to jedynie wrażenie bałaganu, przeładowania i wewnętrzny niepokój. Zachowanie równowagi w wystroju wnętrza nie jest trudnym zadaniem, zatem może mieć zbawienny wpływ na nasz samopoczucie. Tyczy się to także mebli, które do siebie kompletnie nie pasują. Będą się rzucać w oczy, nawet jeśli wszystko poza nimi zostanie odpowiednio dopasowane.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas