Artykuł sponsorowany Rolety dzień-noc: Na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu?

Rolety dzień-noc: Na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu?

Rolety dzień-noc to nowoczesne rolety zbudowane z dwóch rodzajów materiałów, jednego transparentnego a drugiego — nieprzepuszczającego światła. System regulacji sprawia, że pasy nakładają się na siebie, by w ten sposób regulować ilość wpadającego do wnętrza światła. Jakie są rodzaje rolet dzień-noc? Czym kierować się przy ich zakupie? Na co zwrócić uwagę przy ich montażu?

Jak zbudowane są rolety dzień-noc?

Rolety duo, bo tak bywają nazywane rolety dzień-noc są unowocześnioną wersją rolet poziomych. Te dostępne w sklepach z dekoracjami wnętrzarskimi, jak np. Home & Style Seweryna Lejk wykonane są z wysokiej jakości dzianych oraz mechanizmów sterujących, które dostępne są w kilku wariantach wykończenia. Ten typ rolet okiennych może być używany na kilka sposobów. Z jednej strony mogą one ułożone na całej długości okna i poprzez ułożenie pasów transparentnych można regulować ilość światła, które wpada do wnętrz, a z drugiej strony system regulacji pozwala ustawienie wysokości rolety, odsłaniając okno lub zaciemniając je w wybranym stopniu.

Rodzaje rolet duo

Rolety duo różnić się mogą sposobem montażu. Te zaliczane do rolet wolnowiszących montowane są przy suficie, nad wnęką okienną. Wyróżniają się wysokim poziomem estetyki. Innym typem są rolety mini przeznaczone do montażu bezinwazyjnego za pomocą specjalnych haczyków, czy też taśmy dwustronnej. W przypadku wyboru rolet z prowadnicami żyłkowymi tkanina będzie dolegać do szyb z jeszcze większą precyzją.

Ostatnim rodzajem nieco zbliżonym rozwiązaniami do klasycznych rolet są modele w kasecie, w której chowa się tkanina. Zawiesza się ją na haczykach bezinwazyjnych oraz przykleja taśmą dwustronną. Z całą pewnością decydując się na ten dodatek aranżacyjny do wykończenia okien, warto zwrócić też uwagę na sposób działania mechanizmu służącego do regulacji poziomu zaciemnienia. Żyłki prowadzące powinny być niewidoczne, a komfort korzystania z rolet poprawia system samohamujący. Podczas zakupu warto wymierzyć okno, by zakupione rolety były o około 2 cm szersze z każdej strony.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas