Artykuł sponsorowany Jak zaaranżować toaletkę w sypialni?

Jak zaaranżować toaletkę w sypialni?

Kącik urodowy we własnej sypialni to marzenie niejednej kobiety. Toaletka nie zajmuje dużo miejsca, natomiast warto ją odpowiednio zaaranżować, by móc korzystać z jej dobrodziejstw w pełnym komforcie. Gdzie powinna stać toaletka i jak ją zaaranżować? W którym miejscu ją ustawić i dlaczego? Jaką rolę pełni ten mebel? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Po co toaletka w sypialni?

Toaletka to miejsce, przy którym można realizować rozmaite zabiegi pielęgnacyjne oraz upiększające, ale również wykonywać codzienny makijaż. Ustawiając ją w sypialni, kobieta zyskuje maksymalną wygodę, ponieważ wszelkie niezbędniki ma pod ręką. To wnętrze jest miejscem intymnym, prywatnym i właśnie dlatego sprawdza się doskonale do tego rodzaju czynności. Ustawienie toaletki w sypialni pozwala dbać o urodę w ciszy i skupieniu, bez zajmowania łazienki innym domownikom.

Jak wygląda toaletka w sypialni?

Toaletka to przede wszystkim niezwykle funkcjonalny mebel, ale jednocześnie może doskonale komponować się z pozostałym wyposażeniem pokoju. W sypialni to zazwyczaj niewielka konsola albo małe biurko koniecznie z dopasowanym do niego krzesłem. W sklepie LTM-home bez problemu można znaleźć także kompletne toaletki oraz meble modułowe, które mogą pełnić jej rolę.

Obowiązkowym elementem toaletki jest wspomniane już wygodne krzesło. Na blacie powinno znaleźć się również duże lustro. Nieodzownym wyposażeniem pozostają organizery, szafki i szuflady do przechowywania kosmetyków i wszelkich akcesoriów niezbędnych do realizacji wybranych zabiegów. Priorytetem jest również oświetlenie. Trzeba przyznać, że ścienne kinkiety czy stojąca lampa dająca ciepłe i żółte światło najczęściej nie są wystarczające. Oświetlenie przy toaletce musi być jasne, neutralne, bo właśnie takie jest najbardziej zbliżone do światła słonecznego. Sprawdzi się ono podczas wykonywania wieczornych zabiegów, ale będzie też dopełnieniem naturalnych promieni światła, które wpadają przez sypialniane okno o poranku.

Gdzie ustawić toaletkę w sypialni?

Nawet w niewielkim pomieszczeniu toaletka w sypialni powinna zostać ustawiona tuż przy oknie. Dzięki temu miejsce do przeprowadzania zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających zostanie dobrze oświetlone naturalnym światłem. To szczególnie ważne, jeśli sypialnia usytuowana jest po wschodniej stronie mieszkania. 

Kiedy metraż i ustawienie innych mebli nie pozwalają na usytuowanie toaletki przy oknie, dobrym miejscem będzie też któryś z rogów sypialni. Toaletka nie powinna być centralnym punktem pokoju, ma za to dawać poczucie pełnej prywatności.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas