Materiał Partnera Ochrona terenu prywatnego. Jaki powinien być dobry system alarmowy?

Ochrona terenu prywatnego. Jaki powinien być dobry system alarmowy?

Bez względu na to, czy mowa o działce, przestrzeni magazynowej firmy, czy też po prostu o posiadanym kawałku ziemi, skuteczne zabezpieczenie terenu prywatnego przed ingerencją osób jest zadaniem znacznie trudniejszym, niż mogłoby się wydawać. Nie powinno zatem dziwić, że coraz większym zainteresowaniem ze strony klientów cieszą się nowoczesne systemy alarmowe. Jakie zatem rozwiązania warto wziąć pod uwagę, aby zagwarantować sobie najlepsze rezultaty?

Czy monitoring wystarczy?


Urządzeniami, które zdecydowanie najbardziej kojarzą się z pełnieniem funkcji ochronnej, są oczywiście kamery monitoringu. Jest to rozwiązanie stosowane od wielu lat, które już niejednokrotnie zdążyło udowodnić swoją wyjątkową wartość użytkową. Kamery rozlokowane w sposób przemyślany i systemowy, pozwalają skutecznie zabezpieczyć de facto każdą przestrzeń. Ich głównym zadaniem jest przede wszystkim odstraszenie potencjalnych włamywaczy, dlatego też przynajmniej część z nich powinna zostać zamontowana w miejscach dobrze widocznych. Świadomość tego, że podczas próby kradzieży mogą zostać nagrane niezbite dowody, ma ogromny efekt psychologiczny.
Z technicznego punktu widzenia trzeba również podkreślić, że nowoczesne kamery znacząco różnią się od urządzeń stosowanych jeszcze kilkanaście lat temu. Postęp technologiczny widoczny jest głównie w rozdzielczości nagrywanego obrazu. Kadry w rozdzielczości HD lub Full HD, pozwalają na dostrzeżenie nawet najdrobniejszych szczegółów. Obecnie największą renomą cieszy się przewodowy monitoring cyfrowy typu IP, który składa się nie tylko z samych kamer, ale także z rejestratorów oraz dysków twardych – umożliwiających odtworzenie archiwalnych nagrań. Co jeszcze warto wiedzieć?

Co oprócz monitoringu?


Niestety – dla zaprawionych w swoim fachu złoczyńców monitoring nie jest zaporą nie do przebycia. Dlatego też, aby jeszcze skuteczniej zabezpieczyć swój teren przed niepożądaną ingerencją, warto rozważyć znacznie bardziej kompleksowe podejście. Za wyjątkowo ciekawe rozwiązanie uznaje się współcześnie możliwość wykorzystania specjalistycznie zaprojektowanych czujników. W zależności od potrzeb oraz rodzaju chronionej przestrzeni detektory mogą reagować zarówno na ruch, jak i na wstrząsy oraz zwiększony hałas, który zazwyczaj idzie w parze z próbą włamania.

System alarmowy można rozbudować o dodatkowe punkty oświetleniowe, aby doświetlić potencjalne miejsce wtargnięcia intruza. Silne oświetlenie takiego rejonu nie tylko zwraca uwagę, ale także zazwyczaj wiąże się dla włamywaczy z utratą anonimowości. Jak podkreślają specjaliści z Przedsiębiorstwa Wielobranżowego prowadzonego przez Piotra Makowskiego, uzupełnieniem całego systemu, powinien być także stały monitoring alarmowy, który umożliwi ujęcie złodzieja na gorącym uczynku. Dzięki wykorzystaniu transmisji GSM i transmisji radiowej, o wtargnięciu na teren prywatny zostaje powiadomiony nie tylko właściciel, ale także stosowne służby.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas