Materiał Partnera Nowoczesna technologia w walce o bezpieczny dom

Nowoczesna technologia w walce o bezpieczny dom

Obrona posesji przed włamaniem i niepożądanym wtargnięciem nie należy do zadań łatwych. Włamywacze charakteryzują się coraz większą bezczelnością oraz pomysłowością. Nie wystarczają już metody standardowe takie jak zamki antywłamaniowe. Nowoczesna technologia wychodzi naprzeciw wszystkim, którym zależy na zapewnianiu sobie bezpieczeństwa oraz ochronie majątku. Jak prezentują się współczesne zabezpieczenia?

Detektory uderzeń

W momencie, w którym zawodzą środki konwencjonalne, przychodzi czas na użycie tajnej broni. Zasada ta dotyczy każdej prowadzonej wojny, również tej z włamywaczami. Firmy, zajmujące się technikami alarmowymi proponują swoim klientom nowy rodzaj zabezpieczeń. Mowa tu o detektorach wstrząsowych. Cóż to takiego? To nowoczesne urządzenie, które odpowiedzialne jest za wykrywanie drgań, które zazwyczaj powstają w wyniku próby sforsowania lub zniszczenia przeszkody. Rewolucyjność urządzenia polega na tym, że potrafi on rozpoznać drgania towarzyszące włamaniu i odróżnić je od tych, wywoływanych np. przez silne podmuchy wiatru. Aby stać się posiadaczem takiego urządzenia, wystarczy złożyć zapytanie ofertowe w specjalistycznie wyposażonych firmach.

Zdecydowanie zalicza się do nich Alarmtech Polska. Firma dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu od lat zapewnia klientom dostęp do najlepszych i przede wszystkim najnowocześniejszych metod ochrony posesji przed włamaniem. Klienci mogą liczyć na kompleksową obsługę, w skład której wchodzi nie tylko sprzedaż, ale również rzetelna wycena i obsługa gwarancyjna. Takie rozwiązanie powoduje, że w jednym miejscu można zakupić akcesoria, które ze zwykłego domu uczynią twierdzę nie do zdobycia. Co jeszcze warto wiedzieć o detektorach wstrząsowych?

Uniwersalne zastosowanie detektorów

Łatwość montażu oraz solidność wykonania sprawiają, że detektory w łatwy sposób można zamontować na de facto każdej powierzchni. Najczęściej zobaczyć można je przytwierdzone do materiałów najbardziej narażonych na zniszczenie takich jak szyby okienne. Nie jest natomiast problemem zainstalowanie ich na ścianach lub innej chropowatej powierzchni. Detektory wstrząsowe charakteryzują się również łatwością obsługi. Można je w odpowiedni sposób zaprogramować. Posiadają one licznik zdarzeń, który uruchomi alarm po wystąpieniu ich w zaprogramowanej ilości.

Warto również wspomnieć, że sytuacją, w której alarm uruchomi się bez względu na wszystko, jest wykrycie eksplozji. W razie montażu systemu detekcji wstrząsów na zewnątrz lub w pomieszczeniach nieogrzewanych zaleca się użycie specjalistycznej obudowy. Chroni ona ważne elementy przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych


Opracowanie:

Alarmtech Polska sp. z o.o.

Gdańsk , Kielnieńska 115

Podziel się