Materiał Partnera Nowoczesny system inteligentnego domu Fibaro.

Nowoczesny system inteligentnego domu Fibaro.

W dzisiejszych czasach hasło domu inteligentnego staje się coraz bardziej powszechne, nie tylko ze słyszenia, ale i w wyniku styczności z żywą techniką. Coraz częściej można spotkać takie systemy w domach mieszkalnych i w budynkach użyteczności publicznej. W nowoczesnych biurowcach i halach magazynowo – handlowych są one obecnie standardem. Jednym z takich systemów, należących do jednych z najsprawniejszych jest system Fibaro.

Z punktu widzenia instalatora, ale także użytkownika zlecającego instalację układu domu inteligentnego lub jego rozszerzenie, system Fibaro ma wiele zalet. Są to głównie:

 • modułowa konstrukcja,
 • bezinwazyjność montażu,
 • bezprzewodowa wymiana danych,
 • nowoczesny, spójny design.

Jak wyjaśnia właściciel firmy Euro-Nort, Przemysław Nortman, modułowa konstrukcja systemu zarządzania domem pozwala na segmentowe rozszerzanie jego funkcjonalności ściśle pod potrzeby indywidualne klienta. Dzięki modułom bez wymiany urządzenia, jak to jest przy innych systemach alarmowych tej klasy, możemy dowoli rozbudowywać i serwisować system (również jedynie wybrane komponenty, nie wyłączając urządzenia na czas serwisu).

Bezinwazyjny montaż, nowoczesny design

System inteligentnego domu Fibaro jest bezinwazyjny w montażu, a przeprowadzony w sposób właściwy, przez certyfikowanego instalatora systemu Fibaro pozwoli m.in. na:

 • poprawę komfortu życia,
 • zwiększy poczucie bezpieczeństwa domowników,
 • zapewni bezpieczeństwo mienia,
 • przyniesie znaczne oszczędności energii elektrycznej i ogrzewania

Przekłada się to na szybki okres zwrotu zainwestowanych w system pieniędzy. Bezprzewodowa wymiana danych, nowoczesny design sprawia, że system Fibaro tworzy spójną estetyczną całość z budynkiem.

Smart home Fibaro to nowoczesne rozwiązania technologiczne gwarantujące użytkownikom:

 • bezpieczeństwo danych,
 • standard systemu Plug&Play,
 • ułatwione sterowanie,
 • zdalny dostęp do informacji,
 • algorytmy wspomagające zarządzanie.

Podstawową cechą techniczną takiego systemu sterowania domem jest nieustanna wymiana informacji na poziomie cyfrowym między użytkownikami oraz elementami układu. Szyfrowanie danych i system udzielania dostępu gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania, ochronę przed zmianą ustawień indywidualnych systemu. Nowoczesny sposób kodowania danych uniemożliwia przejęcie danych z monitoringu kamer, kodów dostępu do sterowników bramy czy wideodomofonu.

Certyfikowany instalator gwarantuje bezproblemowe użytkowanie

Użytkownik dostaje łatwy i intuicyjny sposób obsługi systemu z możliwością sterowania (również zdalnie) przy pomocy aplikacji na smartfona lub pilotem. Fakt, iż system jest intuicyjny i łatwy w obsłudze z punktu widzenia użytkownika, nie oznacza bynajmniej, że jest on prosty w sprzężeniu wszystkich informacji w taki sposób, aby były one nieprzypadkowe, współzależne ze sobą, informowały o rzeczywistych zagrożeniach, aby system rzeczywiście przynosił wymierne korzyści należy jego instalację powierzyć profesjonaliście - certyfikowanemu instalatorowi systemu Fibaro. Posiada on zarówno niezbędną wiedzę w doborze i konfiguracji elementów automatyki systemu oraz umiejętności instalacyjne na poziomie zapewniającym gwarancję długiego bezproblemowego użytkowania rządzenia.

Podziel się