Artykuł sponsorowany Materiał na obicie kanapy? Tylko z hurtowni skór naturalnych i sztucznych PUH DIK

Materiał na obicie kanapy? Tylko z hurtowni skór naturalnych i sztucznych PUH DIK

Meble w przestrzeni domowej powinny odznaczać się nowoczesnym stylem, estetyką wykonania, dopasowaniem do aranżacji, ale przede wszystkim funkcjonalnością. Jeśli chodzi o ten ostatni aspekt, wzbudza on wiele emocji szczególnie w kontekście tapicerowanych elementów wyposażenia. Jaki materiał wybrać na obicie kompletu wypoczynkowego? Jaka tkanina będzie praktyczna, a zarazem modna i estetyczna?

Rodzaje materiałów tapicerskich

Na rynku materiałów tapicerskich można spotkać się z naprawdę bogatym wyborem. Do najpopularniejszych należy ostatnio królujący we wnętrzarskich trendach welur, przyjemna w dotyku szenila, nowoczesna i antystatyczna mikrofaza, niezwykle przytulna tkanina typu velvet, zwana również pluszem bądź aksamitem oraz wyjątkowo dekoracyjny żakard.

Każdy, kto zastanawia się, czym otapicerować meble,  powinien poznać potencjał eko-skóry. To materiał estetyczny, ale również praktyczny –odporny na ścieranie, zabrudzenia czy rozciąganie. Trzeba podkreślić, że ta tkanina jest łatwa w utrzymaniu, a jej regularne czyszczenie przyczyni się do tego, że kanapa czy fotel obite skórą syntetyczną posłużą przez naprawdę długie lata.

Warto również przyjrzeć się bliżej materiałom naturalnym, takim jak len czy bawełna, które charakteryzują się miękkością i trwałością, ciężej jednak usunąć z nich plamy, nie sprawdzą się więc we wnętrzach, które są zamieszkiwane przez dzieci oraz zwierzęta.

Czym powinna wyróżniać się tkanina na obicie kanapy?

Wybór materiału tapicerskiego, który odmieni oblicze kanapy, należy uzależnić od wielu czynników. Pierwszy z nich dotyczy miejsca, w którym stanie mebel. Jeżeli dopełni on przestrzeń domową, warto zwrócić uwagę na to, aby tkanina była plamoodporna, ale także kolorystyczne dopasowana do aranżacji. Jeśli zaś chodzi o tapicerkę foteli i zestawów ogrodowych, koniecznie należy skupić się na materiałach odpornych na wilgoć czy promieniowanie UV, a także inne, zmienne warunki atmosferyczne.

Szerokim wyborem, jakością oraz mnogością kolorów odznacza się oferta Hurtowni skór naturalnych i sztucznych PUH DIK, w której znaleźć można zarówno materiały meblowe, jak i samochodowe, a także takie, które sprawdzą się w domowej aranżacji oraz w ogrodzie.

Urządzanie wnętrz, których nieodłączną częścią są meble tapicerowane, może wiązać się z nie lada wyzwaniem, również w kwestii wyboru odpowiedniego materiału tapicerskiego. Warto pamiętać o tym, że, aby meble posłużyły nam przez długie lata, przy jego wyborze należy kierować się zarówno względami estetycznymi, jak i praktycznymi.

Opracowanie:

Dik Hurtownia skór Łukasz Drzewiecki

Swarzędz , Średzka 16

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas