Artykuł sponsorowany Jakie wersalkowe mechanizmy dla tapicera produkuje firma Marex?

Jakie wersalkowe mechanizmy dla tapicera produkuje firma Marex?

Mechanizmy dla tapicera to liczna grupa akcesoriów. Należą do niej między innymi elementy umożliwiające rozkładanie narożników z funkcją spania. Wraz z nimi wykonywane są wersje montowane w nowych lub naprawianych sofach i kanapach. W ofercie firmy Marex produkującej okucia do mebli ważne miejsce zajmują mechanizmy wersalkowe. Warto dowiedzieć się jak działają i w jakich odmianach są dostępne.

Nowoczesna wersalka

Wersalki od wielu lat znajdują się w ofertach producentów i sprzedawców mebli. Popularność zawdzięczają swej uniwersalności, są bowiem połączeniem kanapy z łóżkiem. W dzień wykorzystuje się je do siedzenia a w nocy pełnią rolę wygodnego posłania. Składają się przeważnie z prostokątnej skrzyni i opartych na niej dwóch tapicerowanych ram. Pomiędzy tymi elementami jest sporo wolnej przestrzeni wykorzystywanej do przechowywania pościeli. Do tego dochodzi jeszcze jedna, ważna cześć. Chodzi tu o mechanizm wersalki odpowiedzialny za jej rozkładanie i składnie. Opisywany mebel jest kompaktowy a jednocześnie zapewnia dużo miejsca do spania. W niektórych modelach montowane są wyprofilowane siedziska oraz wygodne podłokietniki.

Jak działają mechanizmy do wersalek?

Wersalki produkowane w okresie PRL-u były toporne i dość zawodne. Współczesne modele są znacznie ładniejsze a zastosowane w nich okucia meblowe odznaczają się wysoką jakością. Nadal jednak w użyciu pozostaje system rozkładania klik-klak. Mechanizm oferowany przez wadowicką firmę Marex jest łatwy w obsłudze. Gdy leżanka stoi złożona i wygląda jak kanapa należy podnieść siedzisko i opróżnić pojemnik na pościel. Następnie trzeba docisnąć je do oparcia wersalki. Kiedy osoba wykonująca tę czynność usłyszy odgłos przypominający klik-klak może opuścić część do siedzenia. Ta rozłoży się na płasko i zamieni w komfortowe posłanie. Tak działający mebel można wykorzystać, jako główne łóżko lub też przeznaczone dla gości.

Mechanizm wykorzystywany w wersalce musi być wytrzymały, będzie, bowiem pracował wiele lat. Dlatego też kupując lub naprawiając rozkładaną kanapę trzeba zwracać uwagę, na jakość wykonania elementów systemu. Z produkcji niezawodnych akcesoriów meblowych słynie firma Marex. Jej pracownik powiedział nam, że:

- W wersalkach świetnie sprawdzą się nasze podnośniki bezklockowe oraz modele z serii Caro. Sposób działania pierwszych ze wspomnianych został opatentowany. Natomiast wersje Caro są niezwykle uniwersalne.
W ofercie wspomnianej firmy dostępne są też inne produkty. Takie jak podnośniki dwustopniowe lub modele z odwrotną poprzeczką. Wszystkie, bez względu na budowę, będą pracować bez problemów przez długi czas.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas