Artykuł sponsorowany Jaki materiał wybrać na tapicerkę samochodową?

Jaki materiał wybrać na tapicerkę samochodową?

Trudno wyobrazić sobie życie bez samochodu – to najpopularniejszy środek transportu, z którego większość z nas korzysta każdego dnia. Pozwala dotrzeć szybko i w komfortowych warunkach, gdzie tylko chcemy celu. Aby jego użytkowanie sprawiało nam przyjemność, warto jednak pamiętać, że prócz koniecznych przeglądów pojazdu, powinniśmy także dbać o wnętrze auta. Zobacz, jaki materiał warto wybrać na tapicerkę, by cieszyć się jej wyglądem przez wiele lat.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze tapicerki?

Tkaniny samochodowe różnią się fakturą oraz wytrzymałością, jednak to nie jedyne czynniki, na które warto zwrócić uwagę. Inne materiały tapicerskie sprawdzą się bowiem na podsufitek, natomiast inne tkaniny będą doskonałe do obicia samochodowych foteli. Zanim podejmiesz decyzję, powinieneś rozważyć:

  • ryzyko narażenia tapicerki na zabrudzenia – szczególnie istotny czynnik, jeśli samochodem często podróżować będą małe dzieci,
  • wygodę użytkowania,
  • wytrzymałość,
  • odporność na warunki atmosferyczne,
  • przepuszczalność powietrza,
  • sposób pielęgnacji tkaniny,
  • łatwość czyszczenia,

a także względy estetyczne oraz to, czy w razie uszkodzenia tkaninę można naprawić, czy konieczny będzie zakup nowej.

Skórzane tkaniny samochodowe

Dużą popularnością, zwłaszcza wśród posiadaczy aut luksusowych cieszy się skórzana tapicerka. Nadaje ona wnętrzu pojazdu niepowtarzalny, stylowy charakter i ponadczasową elegancję, warto jednak zauważyć, że jest to tkanina niezwykle wymagająca.

Skórzana tapicerka wymaga szczególnej pielęgnacji: delikatnego mycia oraz częstej konserwacji, aby utrzymać ją w dobrym stanie, mimo codziennego użytkowania. Warto również pamiętać, że skóra jest materiałem naturalnym, który, z biegiem czasu zmienia swój podstawowy kolor i ulega różnego rodzaju zabrudzeniom, a nawet pęknięcia – jeśli zdarzy nam się zapomnieć o regularniej konserwacji i właściwej pielęgnacji.

Nie warto więc decydować się na skórzaną tapicerkę, jeśli nie mamy czasu na poświęcanie naszemu samochodowi wiele uwagi.

Dobrym rozwiązaniem może być w takiej sytuacji tapicerka wykonana ze skóry syntetycznej, wyglądem przypominającej do złudzenia skórę naturalną, jednak niewymagająca aż tak delikatnego obchodzenia się z nią i stosowania specjalistycznych preparatów. Wadą tej tkaniny jest jednak nieprzepuszczalność powietrza – tapicerka taka łatwo się nagrzewa, co może zmniejszać komfort jazdy w okresie letnim.

Zarówno tkaniny skórzane, jak i te wykonane ze skóry syntetycznej znajdziesz w hurtowni DiK, oferującej jakże tkaniny tapicerskie do samochodów, wykładziny samochodowe, a także materiały na dachy cabrio.

Tkaniny welurowe i żakardowe – popularny wybór

Popularnymi tkaninami samochodowymi, na które decydują się właściciele aut, są welur  oraz żakard. Ten pierwszy znalazł zastosowanie jako obicia foteli, dzięki możliwości łatwego usuwania zabrudzeń oraz uszkodzeń. Tkanina ta jest więc idealna do codziennego użytku, zwłaszcza w samochodach rodzinnych. Żakard natomiast stosowny jest jako obicia podsufitków i boczków.

Oba materiały są przyjemne w dotyku, szybko nagrzewają się w chłodne dni, natomiast w te cieplejsze nie dają uczucia gorąca. Te tkaniny samochodowe należy jednak odpowiednio zaimpregnować, ponieważ istnieje ryzyko wchłaniania przez nie wilgoci – czego unikniesz, wybierając tapicerkę ze skóry.

Opracowanie:

Dik Hurtownia skór Łukasz Drzewiecki

Swarzędz , Średzka 16

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas