Materiał Partnera Kuchenne meble na zamówienie – jakie są ich zalety?

Kuchenne meble na zamówienie – jakie są ich zalety?

O kuchni bardzo często mówi się, że jest sercem każdego domu. Wraz z biegiem czasu pomieszczenie to zaczęło spełniać także szereg innych funkcji – coraz chętniej przyjmujemy w nim gości czy oddajemy się takim rozrywkom jak np. granie w planszówki. Z tego też powodu pragniemy, by kuchnia była nie tylko funkcjonalna, ale też zaaranżowana zgodnie z najnowszymi trendami. Dużym dylematem jest zazwyczaj zakup mebli kuchennych. Podpowiadamy, dlaczego warto zdecydować się na wykonanie ich na wymiar?

Możliwość unikalnej aranżacji kuchni

W salonach meblowych znajdziemy wiele modeli mebli kuchennych. Po wizytach w kilku sklepach możemy jednak dostrzec powtarzalność schematów, zdobień czy samej konstrukcji wyposażenia kuchennego. Ponadto gotowy zestaw mebli nigdy nie będzie do końca spełniał naszych oczekiwań – w końcu godzimy się na to, co wymyślił producent bez możliwości naniesienia zmian lub z możliwością niewielkich modyfikacji. Decydując się na zakup mebli na wymiar, od samego początku mamy wpływ na ich końcowy wygląd. Sami wybieramy materiał, z którego zostaną wykonane nasze meble, postanawiamy o ich designie, wyglądzie frontów czy zastosowaniu dodatkowego oświetlenia. Z pomocą dobrej firmy takiej jak np. RK Studio, która specjalizuje się w produkcji mebli na wymiar, możemy stworzyć kuchnię swoich marzeń.

Funkcjonalność dopasowana do każdej przestrzeni

Meble kuchenne muszą być przede wszystkim pojemne i funkcjonalne. Zakup gotowego zestawu nie jest problemem, gdy dysponujemy sporą przestrzenią. Trudności zaczynają się, kiedy do zagospodarowania jest niewielkie i niezbyt ustawne wnętrze. W takim wypadku meble na indywidualne zamówienie są najrozsądniejszym wyjściem. Można dopasować ich konstrukcję do potrzeb konkretnego pomieszczenia, zachowując przy tym pełną funkcjonalność.  W meblach na wymiar możliwe jest także zastosowanie rozwiązań, których nie spotkamy w meblach ze sklepu. Mowa tutaj o dodatkowych schowkach czy zabudowaniu ścian aż po sufit. Wszystko to sprawia, że jesteśmy w stanie schować przed wzrokiem jeszcze więcej rzeczy.

Trwałość na lata

Nie od dziś wiadomo, że gotowe zestawy mebli dostępne w popularnych marketach nie wyróżniają się najwyższą jakością. Tworzy się je ze średniej klasy materiałów, które dosyć łatwo ulegają uszkodzeniom. W związku z tym takie wyposażenie – po kilku latach- trzeba będzie wymienić na nowe. Meble od stolarza produkowane są ze znacznie bardziej solidnego tworzywa, dzięki czemu posłużą nam dużo dłużej. Doświadczeni specjaliści dbają o jakość swoich usług począwszy od etapu planowania aż do całościowej realizacji wybranego przez klienta projektu.

Opracowanie:

Rk Studio Rafał Krawczyk

Kielce , Zagnańska 76 lok. 1U

Podziel się