Artykuł sponsorowany Ile kosztują meble na zamówienie?

Ile kosztują meble na zamówienie?

Meble na zamówienie bywają nieco droższe od masowo produkowanego wyposażenia, jednak możliwość personalizacji oraz wysoka jakość materiałów uzasadnia większe koszty. Najczęściej kupuje się „na wymiar” zabudowę kuchenną, ale można się również spotkać z ofertą garderob, „sprzętów” łazienkowych lub salonowych. Od czego dokładnie zależy cena podobnych mebli?

Wyposażenie wykonane „na wymiar” to dobre rozwiązanie dla osób, które poszukują idealnie dopasowanych „konstrukcji” do kształtu swojego mieszkania. Opisywane sprzęty umożliwiają wykorzystanie rozmaitych wnęk, niestandardowych zakątków czy małych pomieszczeń. Meble na zamówienie dostosowuje się jednak nie tylko do wnętrza, ale i preferencji domowników. Wszystkie wymiary poszczególnych instalacji (tj. półek, szafek albo blatów) można zaplanować w taki sposób, by zapewniały możliwie najwyższy komfort przechowywania oraz użytkowania.

Dlaczego meble na zamówienie bywają drogie? 

Przyjmuje się, że ok. 60% ceny „sprzętów na wymiar” stanowią koszty poniesione za materiały, które charakteryzują się znacznie lepszą jakością niż zwykłe, „sieciowe” rozwiązania ze sklejki. Chodzi tutaj zarówno o konstrukcję z płyt czy drewna, jak i okucia z akcesoriami. Proponowane meble na zamówienie są bowiem wyposażone w „dodatki” odpowiadające ich właścicielom, takie, jak wieszaki, kosze, półki lub szuflady oraz klamki. Jak dodają eksperci z firmy JM Mebel System, w takich projektach stawia się na oryginalne, solidne okucia, a nie tańsze zamienniki.

Trudno podać precyzyjną sumę, jaka stoi za wykonaniem wyposażenia na wymiar. Sam projekt bywa czasochłonny i wymagający w sporządzeniu, a przez to – bardziej kosztowny. Cena rośnie także w przypadku, gdy przygotowanie oraz montaż „sprzętów” są bardziej angażujące. Warto zwrócić również uwagę na to, że nierzadko dochodzi tutaj jeszcze transport takich instalacji. Praca nad meblami na zamówienie (w Częstochowie, Krakowie i Pankach np. oferowana przez wspomnianych ekspertów) jest więc procesem kreatywnym, a jednocześnie ciężkim fizycznie.

Meble na zamówienie – jak przewidzieć ich koszty? 

Zastanawiając się nad ceną, którą trzeba byłoby zapłacić za przykładowe meble kuchenne „na wymiar”, warto spojrzeć przede wszystkim na wymiar i kształt pomieszczenia. Można obliczyć przewidywane wymiary zabudowy (a chociaż postawić ogólne założenia w tym zakresie), a także wybrać rodzaj materiałów, jakie pochłaniają większą część ponoszonych kosztów. Jeżeli pokój to prosta, bezwnękowa bryła, ostateczna suma będzie znacznie niższa niż można byłoby się spodziewać.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter