Artykuł sponsorowany Kompletujemy meble ogrodowe. Na co zwrócić uwagę?

Kompletujemy meble ogrodowe. Na co zwrócić uwagę?

Aranżacja miejsca do odpoczynku w ogrodzie to bardzo często przyjemny etap związany z wyborem mebli i dodatków do nich. Przy wyborze elementów, które pozwolą się zrelaksować i będą doskonale komponować się z aranżacją otoczenia, warto wziąć pod uwagę kilka kwestii, dzięki którym wybór będzie trafny. O czym warto pamiętać, wybierając meble do ogrodu? Wbrew pozorom nie jest to cena.

Materiały, z których wykonano meble ogrodowe

Choć budżet najczęściej jest ustalony z góry, nie powinien pełnić kluczowej funkcji przy wyborze produktu. Dlaczego? Kluczowe znaczenie ma jakość. Meble wytrzymałe i odporne na wiele czynników zewnętrznych będą inwestycją na lata. Kierowanie się wyłącznie ceną może doprowadzić do jeszcze większych wydatków, jeśli będzie trzeba zakupić kolejny zestaw, ponieważ pierwszy w krótkim czasie ulegnie zniszczeniu. Oczywiście dobra jakość i niska cena nie wykluczają się, wręcz przeciwnie, wiele materiałów, takich jak rattan czy tworzywo sztuczne mają atrakcyjne ceny, są estetyczne, a ich właściwości dają możliwość wykorzystania ich w aranżacjach na zewnątrz.

Przestrzeń dla mebli

Kolejną kwestią do przemyślenia jest to, ile miejsc siedzących będzie potrzebnych, a także jaka powierzchnia zostanie przeznaczona dla mebli. Czy elementem aranżacji będą same fotele i stół, czy znajdzie się w niej również kanapa, a może meblem dającym wytchnienie i odpoczynek będzie kosz plażowy, który mimo nazwy, doskonale sprawdza się również na prywatnych posesjach? Jak podkreśla producent mebli ogrodowych Lilimo, dobrze przemyślane rozstawienie zapewni wygodę użytkowania i nie utrudni przechodzenia wokół mebli. Sprawi, że każdy korzystający będzie mógł swobodnie wstać i odejść od stołu.

Co powinien zawierać komplet mebli ogrodowych?

Bez względu na to, czy wybiera się zestaw stołu z krzesłami, ławami lub kanapą, czy leżaki, czy kosze plażowe, elementem zapewniającym szczególną wygodę jest stabilne miejsce na różnego rodzaju napoje i przekąski, na książkę lub czasopisma, albo na laptopa lub telefon. Jeśli nie wybieramy stołu, warto pomyśleć o akcesoriach do koszy czy leżaków, takich jak uchwyty na kubek czy półki, które pozwolą mieć niezbędne przedmioty przy sobie.

Dodatkiem gwarantującym wygodę będą też poduszki na meble. Choć producenci mebli dokładają wszelkich starań, by tworzyć formy pozwalające na komfortowe siedzenie i bez dodatków, miękkie poduchy będą dużym udogodnieniem oraz dekoracją. Wybór tkanin w dowolnych wzorach, kolorach i o zróżnicowanych fakturach jest bardzo duży.

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas