Artykuł sponsorowany Jak wykorzystać drewniane sztachety w ogrodzie?

Jak wykorzystać drewniane sztachety w ogrodzie?

Drewno jest jednym z najchętniej wykorzystywanych materiałów zarówno w budownictwie, jak i aranżacjach wewnątrz i na zewnątrz budynków. Ten naturalny materiał jest ponadczasowy i nadaje styl każdemu projektowi, w jakim się pojawia. To samo dotyczy ogrodzeń – drewniane sztachety nie tylko świetnie się prezentują, ale są też proste w montażu i konserwacji. Taki stylowy płot ochroni ogród przed niechcianymi spojrzeniami i zapewni prywatność. Jak można wykorzystać drewniane sztachety?

Stylowe ogrodzenie ze sztachet

Drewniany płot jest uniwersalną formą ogrodzenia, którą można dopasować do każdego stylu i gustu. Sztachety wykonane z solidnego, zdrowego i sezonowanego drewna nie tylko pięknie się prezentują, ale są też niezwykle odporne. Po zabezpieczeniu ich odpowiednim środkiem do impregnacji stają się wytrzymałe na warunki atmosferyczne, grzyby i owady. Za pomocą farb można dowolnie zmieniać ich wygląd, co pozwala dostosować styl sztachet od firmy Kaar do aranżacji całego ogrodu. Drewniane ogrodzenie doskonale pasuje nie tylko do krajobrazu wiejskiego, ale dobrze sprawdza się również w mieście.

Gotowe sztachety ogrodowe to produkty proste w montażu, co ułatwia konstruowanie ogrodzenia. Drewniany płot ze sztachet, oprócz tego, że świetnie się prezentuje, chroni ogród przed nieproszonymi gośćmi – nie tylko ludźmi, ale też zwierzętami. W ten sposób można ochronić rośliny przed sarnami, a zwierzęta hodowlane i pupili przed atakiem lisa. Ogrodzenie z drewna zapewnia domowi prywatność i tworzy na działce niepowtarzalny, swojski klimat. Sztachety wykonane z dębu, wiązu lub modrzewia posłużą jako płot przez wiele lat dzięki swojej twardości i wytrzymałości na uszkodzenia.

Sztachety drewniane nie tylko na płot

Ogrodzenie ze sztachet może służyć nie tylko do oznaczenia granic działki, ale też poszczególnych części ogrodu. Drewniane sztachety warto wykorzystać również do stworzenia furtki i bramy wjazdowej, dzięki czemu cale otoczenie domu będzie naturalne i spójne. Z tych samych elementów, co płot, można także wykonać architekturę ogrodową. Sztachety doskonale sprawdzą się jako budulec dla altanki lub huśtawki, a nawet mebli: stołu i krzeseł ogrodowych.

Zastosowanie tych samych elementów do budowy różnych konstrukcji zapewni estetyczny wygląd i piękny, ponadczasowy efekt wizualny. Dodatkowym atutem drewnianych sztachet ogrodowych jest fakt, że można nadać im dowolny kolor i zmieniać go w zależności od własnych upodobań czy estetycznych zmian w aranżacji. Warto użyć ich także jako balustrad na tarasie i balkonie, by dopełnić spójności ogrodu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter