Materiał Partnera Kolory płytek do kuchni – jak wybrać odpowiednie?

Kolory płytek do kuchni – jak wybrać odpowiednie?

Wybrany schemat kolorów płytek wpływa na nastrój Twojej kuchni i daje wiele możliwości aranżacyjnych. Schematy kolorystyczne płytek kuchennych mówią wiele o gustach właścicieli domu i potrafią całkowicie odmienić wygląd wnętrz. Sprawdźmy, które kolory najlepiej sprawdzą się w przestrzeniach kuchennych i dlaczego warto postawić właśnie na te odcienie.

Klasyczna biel – białe płytki do kuchni

Całkowicie biała kuchnia to nie tylko kredowa biel, ale też odcienie bieli, które nadają pomieszczeniu ciepły lub chłodniejszy odcień, w zależności od preferencji. Nie musisz rezygnować ze sterylnej czystości kuchni, ale warto pozwolić na gradację bieli. Białe płytki kuchenne, dostępne w ofercie Salonu Płytek Ceramicznych Biesiadecka, w różnych odcieniach pozwalają stworzyć marzycielski nastrój, zachowując jednocześnie nowoczesną wyrazistość i schludną kolorystykę. Łagodna biel zastosowana w prostym, poziomym układzie może zostać wzbogacona o marmurowe płytki w jodełkę lub charakterystyczne tłoczone dekory.

Płytki kuchenne mozaikowe 

Płytki mozaikowe są dostępne w postaci dużych płytek lub małych mozaiek. Wybierając owocowe fototapety w kuchni, możesz wybrać drobne wzory umieszczone na pojedynczych poziomych płytkach lub duże grafiki, które dodadzą kuchni oryginalnego sznytu.
Mozaika owocowa może wyglądać na włoską, grecką lub nawet w nowoczesnym wydaniu. Może być używany jako fototapeta lub obramowanie umieszczone na jednej ścianie. Niektóre płytki mają bardziej formalny wygląd, podczas gdy inne przybierają bardziej subtelną i dowcipną formę. Współczesny wygląd miski na owoce może być ekscentryczny, swobodny i zabawny, ale może także dać efekt antyczny lub vintage, gdy zostanie połączony z innymi tradycyjnymi elementami.

Nowoczesne wnętrza – barwy ziemi na płytkach

W nowoczesnych przestrzeniach kładzie się duży nacisk na wydobycie potencjału przestrzeni zewnętrznych. Ziemiste odcienie uzyskane dzięki kamiennym płytkom tworzą wrażenie wnętrza, które jest zarówno naturalne, jak i nowoczesne. W tym celu można użyć wytrawionych płytek kamiennych, aby kontynuować schemat rustykalny, dodając jednocześnie nieoczywiste elementy dekoracyjne. Kolory ziemi dobrze komponują się również z szufladami i podłogami kuchennymi z naturalnego drewna, tworząc bardzo ciepłą atmosferę.
Jeśli nie chcesz tworzyć konkretnego stylu wnętrza, możesz zaszaleć z abstrakcyjnym wzorem. Rozpiętość modeli płytek jest na tyle duża, że każdy znajdzie coś odpowiadającego jego preferencjom.

Opracowanie:

Salon Płytek Ceramicznych Biesiadecka

Jelcz-Laskowice , Witosa 39

Podziel się