Materiał Partnera Akcesoria niezbędne w każdej łazience

Akcesoria niezbędne w każdej łazience

Łazienka to nie tylko prysznic, wanna, umywalka, sedes i lustro – aby stała się ona w pełni funkcjonalna, a korzystanie z niej było przyjemnością, powinniśmy zadbać o wyposażenie jej w pewne akcesoria. W ich wyborze warto kierować się nie tylko potrzebą, ale również względami estetycznym. Zbiór drobnych akcesoriów może w znaczący sposób wpłynąć na to, jak będzie prezentować się nasza łazienka.

Mydelniczki, dozowniki do mydła

Trudno wyobrazić sobie prawidłową higienę ciała bez mydła. Jego minusem jest jednak to, że w kontakcie z wilgocią pozostawiają ono po sobie osad, który po pewnym czasie może być trudny do usunięcia z ceramiki łazienkowej i po prostu wygląda bardzo nieestetycznie. Dlatego podstawowe akcesoria łazienkowe to przede wszystkim mydelniczki na mydło w kostkach. Mydło w płynie lub żele do kąpieli warto z kolei trzymać w odpowiednich dozownikach – ułatwią one dostęp do tych środków czystości, a ponadto prezentują się znacznie lepiej, niż plastikowe butelki. Konieczne powinniśmy również wyposażyć naszą łazienkę w stojaczek lub kubek, w którym trzymać będziemy szczoteczki do zębów domowników – wkładamy je do ust, zatem należy zabezpieczyć je przed kontaktem z powierzchniami takimi jak umywalki czy półki pod lustrem.

Kosze

Puste opakowania po środkach czystości, waciki higieniczne, podpaski – podczas korzystania z łazienki pozostawiamy wiele odpadków, dlatego niezbędny jest w niej kosz na śmieci. Nie musi być duży, jednak warto pamiętać, by miał pokrywę podnoszoną po naciśnięciu pedału. Innym koszem, który powinien znaleźć się w łazience jest kosz na brudne ubrania – dzięki niemu unikniemy bałaganu i przewalania się odzieży do prania po pokojach.

Dywaniki

Umieszczane przed wanną lub kabiną prysznicową, dywaniki zabezpieczają wychodzącą z kąpieli osobę przez poślizgnięciem się na gładkiej podłodze, a ponadto pozwalają uniknąć nieprzyjemnego uczucia chłodu przy stawaniu mokrymi stopami na płytkach. Są również ważnym elementem dekoracyjnym – umiejętne dobranie koloru dywanika do wnętrza pozwala przełamać jego monotonię.

Wieszaki i uchwyty

Ręczniki, ubrania i papier toaletowy raczej nie powinny mieć zbyt wiele kontaktu z powierzchniami, na których zbiera się wilgoć, dlatego niezbędne jest zainstalowanie odpowiednich wieszaków i uchwytów. Warto zadbać, by przynajmniej jeden wieszak na ręczniki i ubrania znalazł się przy umywalce oraz kabinie prysznicowej lub wannie – jeśli nasza łazienka jest mała, warto zainwestować w wieszak o kilku ramionach, by mieć wszystkie tkaniny w jednym miejscu. Mając na uwadze estetykę pomieszczenia dobrze jest również wybierać wieszaki pochodzące z jednej serii. Ciekawą alternatywą dla wieszaków są stojaki, na którym możemy umieścić rolkę papieru toaletowego i jednocześnie wykorzystać je w roli gazetownika – sprzęty tego rodzaju charakteryzują się zazwyczaj bardzo elegancką konstrukcją. Przykładem są produkty firmy Dastal, specjalizującej się w tworzeniu metalowych, ozdobnych elementów wyposażenia domu. 

Podziel się