Materiał Partnera Nowoczesne kabiny prysznicowe

Nowoczesne kabiny prysznicowe

Kabiny prysznicowe montuje się zarówno w łazienkach dużych domów, jak i w małych mieszkaniach. Są one niebywale funkcjonalne, a kąpiele pod prysznicem pozwalają zaoszczędzić na rachunkach za wodę. Rodzajów kabin jest zaś na rynku bardzo wiele. Dzisiaj chętniej od konstrukcji opływowych  kupowane są nowoczesne prysznice o prostych liniach. Minimalizm i duże przeszklenia to cechy kabin, które święcą na rynku triumfy.

Koniec z kabinami półokrągłymi

Kabiny półokrągłe z bardzo wysokimi brodzikami przestały spełniać estetyczne oczekiwania wielu klientów. Trendem na rynku są bowiem kabiny, których podstawy tworzone są na planie kwadratu, rombu czy prostokąta. Wygrywają zatem minimalistyczne proste linie, kabiny przestronne i oszklone wysokiej klasy szkłem hartowanym. Powinno być ono przezroczyste, mleczne lub mrożone. Może też być ono grawerowane, piaskowane lub na specjalne zamówienie pokryte nadrukami. Szkło powinno mieć również specjalną powłokę Easy Clean, pozwalającą na łatwe czyszczenie bez zacieków.

Jak zaś montowane są nowoczesne kabiny prysznicowe. Ich dwie szklane ściany z niezauważalnymi profilami mogą być umieszczane w kątach pomieszczeń. Kabiny z trzema taflami szkła stosuje się do montażu przy jednej ścianie łazienki. Można pokusić się również o awangardową kabinę z jedną ścianką prysznicową szklaną – takie rozwiązanie jest jednak częściej spotykane w modnych hotelach niż w domach i mieszkaniach.

Moda na kabiny bez brodzików

Dużą popularnością cieszą się kabiny prysznicowe bez brodzików lub z brodzikami płaskimi. Są one szczytem elegancji i prostoty. Świetnie pasują zarówno do przestronnych i luksusowych łazienek, jak i tych ciasnych oraz skromniejszych. Pomagają optycznie powiększyć wnętrze i są niebywale funkcjonalne. Szczególnie poleca się je osobom starszym, niepełnosprawnym oraz wszystkim tym, którzy kochają wnętrzarskie piękno.

Kabiny bez brodzików świetnie współgrają z płytkami mozaikowymi, większymi taflami z kamienia naturalnego, a także z mikrocementem i glazurą w postaci heksagonów. Przy ich wyborze należy jednak zapewnić sąsiadującym powierzchniom dobrą izolację. Polecane są m.in. folie płynne. Postawić trzeba również na dobre odpływy tak, by woda nie stała w miejscu. Grozi to zalaniem pomieszczenia.

Słuchawki prysznicowe? A może deszczownice?

Nowoczesne kabiny prysznicowe to nie tylko eleganckie szkło i proste linie całej konstrukcji. Ważne są również baterie prysznicowe. Najlepsi dystrybutorzy wyposażenia łazienkowego – warto zapoznać się z ofertą firmy HYDROARMET – polecają nie tylko same słuchawki prysznicowe, ale drążki, które zakończone będą deszczownicą. Takie zestawy modne są nie tylko w kolorze srebrnym, ale także złotym, miedzianym oraz czarnym matowym. Szczególnie warto zapoznać się zaś z drążkami prysznicowymi i bateriami w stylistyce art deco i vintage. 

Opracowanie:

Hydroarmet - wszystko czego potrzebujesz dla Twojej łazienki

Gostynin , Stodólna 9

  • tel. 24 235 20 76

Podziel się