Materiał Partnera Kabina prysznicowa czy wanna – co wybrać do łazienki w mieszkaniu?

Kabina prysznicowa czy wanna – co wybrać do łazienki w mieszkaniu?

Łazienka to jednocześnie miejsce relaksu po ciężkim dniu i takie, w którym dbamy o higienę. Jaka forma będzie dla nas najwygodniejsza i sprawi najwięcej przyjemności? Jednak istotne jest również to, co zmieści się w naszej łazience, bo musimy pamiętać, że często w mieszkaniach są one dość małe. Na co jednak się zdecydować, jeśli możliwe jest wstawienie wanny lub kabiny?

Wanna a kabina prysznicowa

Wyposażenie łazienek to wiele elementów, jednak istotny wybór, jaki się przed nami pojawia, to wanna czy kabina prysznicowa? Dużo zależy tu od wielkości pomieszczenia, bo wanna nie w każdej się zmieści. Jeśli jednak miejsca jest dosyć, to musimy rozważyć plusy obu rozwiązań. Z całą pewnością niekwestionowaną zaletą wanny jest możliwość położenia się w kąpieli i odpoczynku po długim dniu. Niektóre modele pozwalają dodatkowo zastosować np. szklane parawany nawannowe, dzięki czemu zyskujemy połączenie jednej i drugiej opcji, nawet w małej łazience.

Prawda jest taka, że czasem chcemy wziąć szybki prysznic, a czasem może nam się wydawać, że to zdecydowanie za mało i chcemy poleżeć w wodzie, bo to zwyczajnie relaksuje. Kwestia utrzymania czystości dzieli użytkowników. Niektórzy uważają, że łatwiej jest umyć wannę, inni, że kabinę. Problemem jednak mogą być szyby, na których łatwo powstają zacieki i trzeba je regularnie usuwać. W kabinie dodatkowo czyścimy wybrany brodzik.

Czy można jednoznacznie wskazać zwycięzcę?

Armatura łazienkowa, meble, ale co z tą wanną i kabiną? Trudno wskazać, jakie rozwiązanie jest lepsze i które sprawdzi się w konkretnym przypadku. Wiele zależy od naszych upodobań. A może połączyć obie możliwości? W dużej łazience możemy się pokusić o wstawienie wanny i prysznica, a korzystać z nich zależnie od humoru. Jak mówi sprzedawca z firmy Salonika, klienci sięgają obecnie coraz chętniej po tę opcję. Dopasowują wszystko do wnętrza, podążają za projektem i wskazówkami architekta. Czasem nie wiedzą dokładnie, co będzie lepsze. Dlatego nie chcą się ograniczać.

Opracowanie:

Podziel się