Materiał Partnera Aranżacja małej łazienki

Aranżacja małej łazienki

Mała łazienka to nie lada wyzwanie aranżacyjne, szczególnie dla osób, które po raz pierwszy samodzielnie urządzają mieszkanie. Okazuje się jednak, że w tym niewielkim pomieszczeniu tkwi ogromny potencjał, a wydobyć go można za sprawą funkcjonalnego rozplanowania przestrzeni, postawienia na praktyczne elementy wyposażenia oraz zastosowania kilku aranżacyjnych sztuczek. Jak urządzić małą łazienkę i jak ją optycznie powiększyć?

Mała łazienka – wielki potencjał

Urządzenie małej łazienki to zdecydowanie największe wyzwanie aranżacyjne w niewielkim mieszkaniu. Jej aranżację należy zacząć od przygotowania projektu, który pozwoli na rozmieszczenie poszczególnych elementów wyposażenia. W tym pomieszczeniu doskonale sprawdzi się otwarty prysznic, który zabierze niewiele miejsca, ale umożliwi komfortowe mycie się. Jeśli natomiast właściciele nie wyobrażają sobie łazienki bez wanny, to z pewnością nie warto inwestować w jej narożną wersję, ale raczej w wariant prostokątny z zabudową szklaną do sufitu, która nieco podwyższy pomieszczenie.

W małej łazience zdecydowanie nie sprawdzą się duże elementy wyposażenia, dlatego też dobrym pomysłem będzie zakup narożnej umywalki, a także powieszenie nad nią szafki z lustrem, która pozwoli na komfortowe wykonanie makijażu, ale jednocześnie na przechowywanie szczoteczek i pasty do zębów. Do tej niewielkiej przestrzeni najlepiej wybrać podwieszany sedes w zabudowie, nad którą będzie można stworzyć dodatkową szafkę na ręczniki czy zapasy produktów higienicznych. Dzięki tym kilku sprytnym zabiegom łazienka stanie się o wiele bardziej przestrzenna. Aby spotęgować ten efekt, można zastosować również kilka aranżacyjnych sztuczek.

Kolor i światło, czyli jak optycznie powiększyć małą łazienkę?

Niewielkie przestrzenie powinny być jasne, w związku z tym w mniejszej wersji domowego SPA najlepiej postawić na biel, ciepły beż lub jasną szarość. Bogatym wyborem farb w tych odcieniach odznacza się sklep PSB Mrówka w Koniecpolu. Oświetlenie w małej łazience również odgrywa niezwykle istotną rolę. Oprócz głównego źródła światła w postaci lampy sufitowej można postawić zarówno na kinkiety po obu stronach lustra, jak i nowoczesne rozświetlenie go taśmami LED. Istotna będzie również barwa światła – zimna, zastosowana w głównym oświetleniu optycznie powiększy pomieszczenia, natomiast barwa neutralna, którą warto wykorzystać przy lustrze, jest bardziej zbliżona do światła dziennego, sprawi więc, że odbicie będzie rzeczywiste.

Aranżacja małej łazienki może wydawać się dość skomplikowana, jeśli jednak zastosujesz kilka patentów, będziesz mógł cieszyć się przytulnym, a jednocześnie przestrzennym pomieszczeniem.

Opracowanie:

Oko Krzysztof Jęczmyk i Wspólnicy Sp. K.

Koniecpol , Słowackiego 54

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas