Artykuł sponsorowany Jakie dekoracje ślubne się sprawdzą w plenerze?

Jakie dekoracje ślubne się sprawdzą w plenerze?

Organizacja ślubu oraz przyjęcia weselnego to nie lada wyzwanie niezależnie od tego czy będzie to małe przyjęcie w rodzinnym ogrodzie czy wesele na sto osób w wynajętej sali. Mimo wysiłku dzień spędzony w gronie najbliższych i wspólna celebracja radosnych chwil będą stanowiły wspaniałe wspomnienia. Ślub na świeżym powietrzu to świetny pomysł, trzeba tylko dobrze się do niego zabrać.

Dekoracje na ślub w plenerze

Wydawać by się mogło, że ślub w plenerze nie potrzebuje zbyt wiele dodatków, gdyż to samo otoczenie stanowi jego największą ozdobę. Lśniące jezioro, rozłożysty dęb i las dookoła, a może majestatyczne góry w tle z pewnością stworzą wyjątkową atmosferę, jednak dlaczego odmawiać sobie tej przyjemności i rezygnować z dodatkowej porcji uroku. Dekoracje na ślub cywilny w plenerze świetnie dopełnią to, co przygotowała dla Was Matka Natura! Wybierając odpowiednie dodatki na ślub trzeba przede wszystkim przygotować miejsce do zawarcia małżeństwa – świetnie sprawdzi się łuk udekorowany kwiatami lub urocza altanka, która stworzy romantyczną scenerię. Krzesła dla gości najlepiej wybrać w jednym kolorze i udekorować je w harmonijny sposób, używając tych samych kwiatów, wstążek lub draperią. Podobnie można postąpić ze stołami i ławami dla gości, a także miejscem, gdzie będzie stanowisko dla zespołu oraz parkietu do tańca. Warto zdecydować się na motyw przewodni, który znacznie ułatwi proces strojenia przestrzeni przeznaczonej na ślub w plenerze.

Obowiązkowe elementy ślubu w plenerze

Dekoracja ogrodu lub innego miejsca w plenerze, gdzie odbędzie się ślub to zadanie tak samo wymagające jak strojenie sali weselnej, więc wato posiłkować się pomocą fachowców w tej dziedzinie, na ternie Giżycka oraz okolic doskonale sprawdzi się firma Lili Box. Profesjonalna rada przyda się również w kwestii doboru odpowiednich dekoracji, jeżeli sami nie mamy za bardzo pomysłu na motyw przewodni. Jednak ślub w plenerze nie może odbyć się bez kilku podstawowych elementów jak:

  • Światełka – lampiony, girlandy świetlne, świeczki to niemalże obowiązkowy element dekoracji ślubnych, idealnie kreują wyjątkowy i ciepły nastrój; warto wypożyczyć również modny napis LOVE, który świetnie nadaje się do klimatycznych zdjęć gości weselnych.
  • Kwiaty – bez nich nie można wyobrazić sobie żadnego ślubu ani wesela, więc musza się pojawić; udekorujemy nimi miejsce złożenia przysięgi, stoły, krzesła Pary Młodej, a także każdy inny element, ogranicza nas tylko wyobraźnia i budżet; można sięgać po kwiatu cięte lub doniczkowe, które potem rozdamy gościom.
  • Namiot – niezależnie od pogody przyda się zadaszenie, pod którym będzie można przygotować miejsce do tańczenia oraz ustawić stoły dla gości; sufit można udekorować udrapowaną zwiewną tkaniną.

Podczas planowania dekoracji ślubnych warto mieć na uwadze elementy otoczenia, które mogą stać się motywem przewodnim np. jak bluszcz, którego pełno jest w ogrodzie albo podstawą do unikalnej aranżacji dekoracyjnej – nisko zwieszające się gałęzie drzew aż się proszą, aby coś na nich powiesić!

Garść porad, czyli o tym warto pamiętać

Planowanie ślubu w plenerze wymaga trochę innego zestawu akcesoriów dla gości, niż standardowe wesele w sali. Specyfika przyjęcia na świeżym powietrzu wymaga solidnego przygotowani pod względem warunków atmosferycznych, więc przydadzą się parasole w razie deszczu oraz ciepłe i puchate kocyki dla gości, którzy docenią je w wieczornym chłodzie. Warto też poinformować gości zawczasu, aby przygotowali buty na zmianę – chodzenie w szpilkach po miękkiej trawie nie jest zbyt wygodne. Mając do dyspozycji sporo przestrzeni na terenach zielonych to warto je wykorzystać w kreatywny sposób i zapewnić gościom atrakcje w postaci gier oraz zabaw, a także stworzyć dla nich przyjemny lounge zone, gdzie będą mogli odpocząć od tańców oraz jedzenia. Nie można zapominać też o owadach – te małe dranie potrafią doprowadzić do szału więc warto zastanowić się nad sposobami ochrony przed nimi.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas