Artykuł sponsorowany Projektowanie wnętrz od A do Z. Etapy postępowania

Projektowanie wnętrz od A do Z. Etapy postępowania

Kto z nas nie marzy o idealnie dopieszczonym wnętrzu, gdzie kolory, faktury i dodatki tworzą razem jedyny i niepowtarzalny obraz? Niestety, nie każdy jest w stanie wymyślić coś takiego na własną rękę. Z pomocą przychodzą oczywiście projektanci wnętrz, którzy dzięki bogatej wyobraźni od razu są w stanie stwierdzić, czy dane rzeczy pasują do siebie. Jak zatem przebiega proces projektowania wnętrz? Zapraszamy do lektury!

Jakie są etapy projektowania wnętrz? 

Jednym z pierwszych etapów projektowania wnętrz są oczywiście konsultacje z klientem. Właśnie wtedy projektant dowiaduje się o wszystkich jego potrzebach i wymaganiach dotyczących jego strefy życiowej. Inaczej przecież będzie urządzone mieszkanie młodej, bezdzietnej pary, a inaczej pięcioosobowej rodziny. Następnie zostaje przedstawiony pierwszy projekt i ogólne założenia. Znajdziemy tam głównie schemat pomieszczenia, często z podziałem na strefy. 

Kolejnym etapem projektowania jest wykonanie szczegółowego projektu wykonawczego, wraz z wszystkimi detalami, szczegółami i wymiarami. Konkretne dane mają pomóc przede wszystkim inwestorowi oraz wykonawcy podczas realizacji prac związanych z wprowadzanymi zmianami. Projekt na tym etapie zawiera często także kosztorys, dzięki czemu przy zamawianiu wiemy, na jaki koszt należy się przygotować. 

Wizualizacja to kolejny bardzo ważny krok w tworzeniu idealnego projektu. Coraz popularniejsze staje się modelowanie 3D, dzięki czemu łatwiej jest wyobrazić sobie efekt końcowy. Dodatkowo projektant dołącza niekiedy katalog online, który zawiera wszelkie próbki, wzorniki czy po prostu linki do konkretnych produktów. 

Ostatnim etapem jest oczywiście wykonanie projektu. Najtrudniejszymi do urządzenia są zwykle kuchnia i łazienka, ponieważ pełnią one raczej funkcję użytkową, niż estetyczną. Należy wziąć pod uwagę wiele czynników takich jak wzrost domowników, a w przypadku kuchni, ilość blatu roboczego czy umiejscowienie zlewu. Oprócz tego bardzo ważne jest dokumentowanie wszystkich etapów — to właśnie na podstawie tego projektant będzie później rozliczany. 

Plan wystroju wnętrz od A do Z można zamówić u firmy Idi Studio, która od wielu lat zajmuje się zarówno wnętrzami prywatnymi, jak i komercyjnymi. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas