Materiał Partnera Jak urządzić ogród?

Jak urządzić ogród?

Niemal każdy właściciel posesji z dużym obszarem terenów zielonych, marzy o pięknym ogrodzie. Czasami trudno stworzyć jego koncepcję, by odczuć zadowolenie i satysfakcję. Urządzanie ogrodu to wbrew pozorom, nie jest łatwe zadanie. Należy mieć do tego zamysł estetyczny i cierpliwość. Warto stworzyć plan lub skorzystaj z projektu wykonanego przez profesjonalistów. W jaki sposób urządzić swój ogród, by wyglądał atrakcyjnie?

Nasadzenie roślin

Na początek warto zastanowić się, jakiego rodzaju rośliny chcemy posadzić w ogrodzie. Ważne jest przede wszystkim ich rozmieszczenie, sposób nasadzenia bądź wysiewu oraz oczywiście późniejsza pielęgnacja. Mamy do wyboru wiele typów drzew, krzewów i kwiatów. Dobór podłoża pod poszczególne rośliny nie jest wcale łatwym zadaniem, gdyż trzeba wziąć pod uwagę szereg różnych czynników, w tym: nasłonecznienie, wilgotność, rodzaj i temperaturę podłoża. Należy także wybrać optymalny czas do posadzenia, tak aby zagwarantować dobre przyjęcie i rozrost rośliny. Warto więc wcześniej zasięgnąć stosownych informacji na temat nasadzenia i pielęgnacji interesującej nas rośliny, aby urządzanie ogrodu przyniosło zamierzone efekty w postaci pięknie rozwijających się kwiatów, krzewów lub drzew.


akładanie trawnika i żywopłotu

Niemały wpływ na wizerunek ogrodu ma trawnik oraz w zależności od indywidualnych preferencji, co do jego wyglądu – także żywopłot. Do zakładania trawnika możemy przystąpić za pomocą jednej z dwóch metod: z siewu lub z rolki. Wysiew trawnika jest pracochłonny i czasochłonny, a na jego efekty trzeba czekać dłużej niż w przypadku zakładania trawnika drugim sposobem. Jednak pomimo to jest tańszą opcją a dowolność wyboru nasion różnych rodzajów traw umożliwia ich wysiew w wielu miejscach z uwzględnieniem różnych warunków tam panujących. Niektórzy podczas urządzania ogrodu decydują się także na założenie żywopłotu. Jest to inwestycja na długie lata, więc warto powierzyć jej wykonanie doświadczonym osobom z firm ogrodniczych.

Automatyczne nawadnianie

Na jakość i wygląd ogrodu, a więc na rosnące w nim rośliny ma wpływ jego nawadnianie. W czasie suszy zapewnienie roślinom odpowiedniego nawodnienia może być kłopotliwe. Dobrym rozwiązaniem jest decyzja o założeniu automatycznego nawadniania ogrodu. Wybór takiej opcji podlewania roślin ma wiele zalet. Po pierwsze gwarantuje aż do 50% mniej zużycia wody niż podczas tradycyjnego podlewania. Poza tym, zapewnia komfort i wygodę dla właścicieli, gdyż pozwala zaoszczędzić ich czas oraz dzięki sterownikom zainstalowanym w automatycznym nawadnianiu, działa bez potrzeby ingerencji człowieka. Przy urządzeniu ogrodu warto zastanowić się nad wyborem tego rodzaju nawadniania, gdyż zapewnia ono idealną kondycję roślin w nim rosnących.

Urządzenie ogrody wymaga przemyślenia wielu kwestii. Twój Ogród to przedsiębiorstwo oferujące projektowanie oraz urządzanie ogrodów zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami klientów. Warto zdać się na specjalistów, by ogród wyglądał pięknie i zdrowo

Opracowanie:

Twój Ogród Krzysztof Mudlaff

Gdynia , Komandorska 36A lok. 4

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas