Materiał Partnera Jak układać poduszki dekoracyjne?

Jak układać poduszki dekoracyjne?

Za każdym razem, gdy zmienia się pora roku, mamy ochotę na metamorfozę swojego mieszkania. Nie trzeba jednak sięgać po pędzel i farby, by widocznie zmienić wystrój danego wnętrza. Czasem wystarczy kilka prostych tricków i dodatków, by uzyskać spektakularny rezultat. Jednym ze sprawdzonych sposobów na udaną metamorfozę pomieszczenia są poduszki dekoracyjne. Jak je ze sobą zestawiać? W jaki sposób wystylizować nimi sofę w salonie lub łóżko w sypialni?

Ile poduszek dekoracyjnych ułożyć na łóżku/kanapie?

Poduszki dekoracyjne mogą diametralnie odmienić wygląd starej kanapy i dodać charakteru prosto urządzonej sypialni. Pozostaje tylko pytanie, ile poduszek powinniśmy kupić, żeby stylizacja była efektowna, ale nie przesadzona. Należy kierować się wielkością mebla. Na większej kanapie lub sypialnianym łóżku możemy spokojnie ułożyć 5-6 poduszek. Z kolei na dwuosobowej sobie – 3-4. Jeśli chcemy, by poduszki zdobiły również fotele czy szezlong, ograniczmy ich ilość do 1-2 sztuk.  

W sklepach dostępnych jest wiele rozmiarów ozdobnych poduszek. Najpopularniejsze są te o wymiarach 50x50 cm, 60x60cm i 70x70 cm. Oczywiście wiele zależy od kształtu, na jaki się zdecydujemy. Na rynku znajdziemy bowiem nie tylko klasyczne kwadratowe poduszki, ale też okrągłe w kształcie prostokąta czy wałka. Przy tworzeniu stylizacji ważne jest, by największe poduszki układać na zewnątrz meble, a mniejsze umieszczać bardziej w jego centrum. Dzięki temu nasz salon/sypialnia będzie wyglądać jak z modnego magazynu wnętrzarskiego.

Jak zestawiać ze sobą poduszki dekoracyjne?

Dobór poduszek pod kątem kolorystycznym dla wielu osób stanowi niemały problem. Najłatwiej będzie, jeśli określimy kolor bazowy, do którego dopasujemy resztę stylizacji. Odcieniem bazowym może być kolor tapicerki kanapy lub narzuty na łóżko. Najbezpieczniejsze są stylizacje monochromatyczne, czyli stworzone z odcieni tego samego koloru. Osoby, które lubią bardziej zaszaleć z barwami, mogą zdecydować się na kontrastowy dobór kolorów. Warto wówczas skorzystać z koła kolorów, które znajdziemy w Internecie.

Ciekawy efekt aranżacyjny  da też zestawianie poduszek uszytych z różnych materiałów. Nie bójmy się łączyć ze sobą poduszek bawełnianych z welurowymi czy futrzastymi. Podobnie jest ze wzorami. Haftowane poduszki znakomicie uzupełnią te o jednolitej, gładkiej powierzchni. Jeśli jednak chcemy zestawić ze sobą same wzorzyste poduszki, zadbajmy o to, by miały one choć jeden wspólny motyw – np. taki sam akcent kolorystyczny.

Wiele poduszek dekoracyjnych i innych atrakcyjnych dodatków do domu znajdziemy w internetowym sklepie Zola Studio. Warto zajrzeć tam ze względu na bogaty asortyment i konkurencyjne ceny. Jest to też miejsce, w którym kupimy upominki dla bliskich, prezenty na parapetówkę i unikalne meble.

Opracowanie:

Sklep internetowy Zola

Warszawa , Małej Łąki 15 lok. 9

Podziel się