Artykuł sponsorowany Jak stworzyć gwieździste niebo na suficie?

Jak stworzyć gwieździste niebo na suficie?

Nie ma chyba osoby, której widok gwieździstego nieba nie przyprawiałby o zachwyt i ekscytację. Subtelne światło gwiazd na ciemnym niebie wygląda zjawiskowo i wyjątkowo romantycznie. Co ciekawe – niebo pełne świecących gwiazd możemy mieć tuż nad głową i to we własnym domu, bez konieczności wychodzenia na zewnątrz! Jak stworzyć gwieździste niebo na suficie? Co będzie potrzebne?

Oświetlenie jest jednym z najistotniejszych elementów wystroju wnętrza. Dzięki odpowiednio dobranemu oświetleniu możemy z powodzeniem zmieniać proporcje wnętrza, akcentować fakturę i kolory wyposażenia wnętrz. Oświetlenie odpowiednio dopasowane do wnętrza nada mu niepowtarzalnego charakteru i wprowadzi wyjątkowy klimat. Jednym ze sposobów na osiągnięcie oryginalnego i niepowtarzalnego efektu świetlnego jest gwiezdne niebo.

Co składa się na gwiezdne niebo na suficie?

Gwiezdne niebo na suficie to nic innego, jak światłowody rozmieszczone na suficie, mające imitować rozgwieżdżone niebo nocą. Można zamontować je w suficie napinanym, z karton-gipsu, plexy oraz z drewna.

Jak wyjaśnia specjalista z firmy Fibersky, oferującej oświetlenie dekoracyjne i światłowodowe LED: W skład zestawu gwieździstego nieba wchodzą wiązki światłowodów o świecących końcówkach podłączone do generatora światła. Liczba światłowodów zależy od wielkości sufitu. Natomiast same przewody świetlne różnią się od siebie średnicami – im większe zróżnicowanie, tym bardziej realistyczny efekt świetlny można uzyskać.

Niewątpliwym atutem gwiezdnego nieba jest różnorodność kolorów: do wyboru jest biel, światło kolorowe lub mrugające w rytmie zaprogramowanym specjalnie przez użytkownika tego systemu oświetlenia.

Gwiezdne niebo – gdzie warto je zainstalować?

Gwieździste niebo świetnie sprawdza się w restauracjach, hotelach, klubach tanecznych czy salach weselnych. Wnętrza oświetlone z pomocą systemu gwiezdnego nieba zyskują niepowtarzalną atmosferę i wspaniały klimat. Gwiezdne niebo jest jednak również doskonałym pomysłem na urozmaicenie domowego oświetlenia i na nadanie wnętrzom niepowtarzalnego charakteru. Idealnie sprawdza się w pokoiku dziecięcym – zamontowane nad łóżeczkiem dziecka, pozwoli mu spokojnie zasnąć. Można z powodzeniem zainstalować je także na suficie salonu, sypialni oraz łazienki. Nie ma jednak najmniejszych przeszkód, by montować instalacje także w innych pomieszczeniach domu – wedle uznania i upodobań właściciela.

Jak zainstalować gwiezdne niebo na suficie?

Montaż gwieździstego nieba nie jest trudny, lecz bez wątpienia pracochłonny – czas instalacji uzależniony jest od powierzchni sufitu, a także od liczby światłowodów, (których końcówki będą pełnić rolę gwiazd).

Proces montażu rozpoczyna się od rozrysowania układu gwiazd na suficie (na płytach lub suficie napinanym) z uwzględnieniem średnic poszczególnych światłowodów (im większa różnorodność średnic świecących punkcików, tym efekt świetlny będzie bardziej realistyczny).

Kolejnym etapem jest rozwiercenie tylu otworów, ile światłowodów zawiera zestaw. Przewody świetlne należy następnie przełożyć przez przygotowane otwory i zakleić kroplą kleju, co zapobiegnie ich wysuwaniu się i przesuwaniu. Po przyklejeniu światłowodów przycina się je nożyczkami lub cążkami. W przypadku sufitu z płyt gipsowo-kartonowych należy pozostawić kilka mm wystających przewodów.

Światłowody muszą być połączone z generatorem światła, który, w przypadku sufitu z płyt gipsowo-kartonowych może być zamontowany zarówno na poddaszu, jak i tuż nad płytą. Generator światła najlepiej zainstalować tak, by mieć do niego łatwy dostęp w razie ewentualnej awarii.

Ze względu na zakres prac, które należy wykonać z odpowiednią uwagą i precyzją, montaż gwiezdnego nieba warto pozostawić specjalistom, którzy dysponują odpowiednią wiedzą oraz doświadczeniem w tym zakresie.

Planetarium – gwieździste niebo w formie plafonu

Jeśli nie chcemy ingerować w strukturę pomieszczenia, oryginalnym i godnym uwagi rozwiązaniem jest gotowa instalacja świetlna w postaci plafonu Planetarium.

Plafon ten wykonany jest z tworzywa PCV, a jego działanie opiera się na zasadzie działania gwieździstego nieba montowanego bezpośrednio w suficie. Do niewątpliwych zalet Planetarium należy możliwość montażu zarówno na sufitach podwieszanych, jak i twardych. Bez przeszkód można instalować go również na ścianach. Dostępne kolory świecenia plafonu Planetarium to biały ciepły oraz biały zimny, a także z generatorem RGB (red, green, blue – czerwony, zielony, niebieski).

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas