Artykuł sponsorowany Jak nowocześnie zaaranżować salon?

Jak nowocześnie zaaranżować salon?

Salon to wizytówka mieszkania.  Zupełnie inaczej urządzimy salon o dużej powierzchni w domku jednorodzinnym, a inaczej mały salon w bloku. Spędzamy w nim większość czasu oglądając telewizję, czytając, jedząc posiłki z najbliższymi czy przyjmując gości. Musimy zatem zadbać, by pomieszczenie to było urządzone wygodnie oraz umożliwiało nam wykonywanie wszystkich tych czynności bez przeszkód. W jakim stylu urządzić salon?

Salon w stylu klasycznym

Salon w stylu klasycznym charakteryzuje się ponadczasowością i elegancją. Dążymy przede wszystkim do zachowania symetrii i równowagi. Do aranżacji takiego wnętrza wykorzystujemy naturalne i dobre jakościowo materiały takie jak drewno, kamień czy skóra. Meble do klasycznego salonu powinny być utrzymane w jednym stylu, muszą cechować się eleganckim wzornictwem. Mogą być też zdobione okuciami lub rzeźbieniami. Wybierając kanapę i fotele, stawiamy na maksymalny komfort oraz skórzane wykończenie.  Jeżeli chodzi o kolorystykę do klasycznego salonu, najlepiej zastosować jasne, ale ciepłe barwy. Dobrze sprawdzą się kremowe lub beżowe odcienie. Można sięgnąć także po kolory z palety brązowej albo po uniwersalną biel.

Salon w stylu minimalistycznym

Salon urządzony w stylu minimalistycznym jest jasny i przestronny, a co najważniejsze – panuje w nim ład i porządek.  Aranżując przestrzeń w ten sposób rezygnujemy ze zbędnych bibelotów oraz mebli, które są bogato zdobione. Zamiast nich warto zdecydować się na meble o prostych, geometrycznych kształtach o gładkich frontach. Kolejnym niezbędnym wyposażeniem jest sofa wraz z fotelami oraz nowoczesny stolik kawowy. Jak przekonuje właścicielka  i główny architekt Pracowni Projektowej ARTDOM Renata Modrzyńska-Kasiak, salon minimalistyczny najlepiej zaaranżować w jasnych, naturalnych kolorach. Świetnie sprawdzi się zatem biel, czerń, szarość czy beż. Całość można przełamać dodatkami w bardziej intensywnym kolorze, które doskonale ożywią minimalistyczne wnętrze.

Salon połączony z jadalnią

Coraz częściej spotykane jest połączenie salonu z jadalnią. Żeby zaaranżować przestrzeń w taki oto sposób, należy wydzielić w niej dwie strefy: strefę wypoczynkową oraz strefę do spożywania posiłków. Strefę wypoczynkową stanowić będzie kanapa wraz z kącikiem telewizyjnym. Strefę jadalną wyznacza stół wraz z krzesłami. Obie strefy powinny harmonijnie współgrać ze sobą, ale można je urządzić też na zasadzie kontrastu. Wszystko zależy od tego, w jakim klimacie chcemy urządzić nasze mieszkanie i jakie połączenia kolorystyczne lubimy. Jeżeli nie czujemy się na siłach, żeby zaaranżować takie wnętrze samodzielnie, warto poprosić o pomoc dobrego architekta. Wykona on dla nas przykładowe projekty wraz z wizualizacją 3D. Nam pozostanie jedynie decyzja, którą z nich wykorzystamy u siebie w domu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas