Artykuł sponsorowany Galeria z luster – nowy trend wnętrzarski

Galeria z luster – nowy trend wnętrzarski

Lustro to niezwykle praktyczny, estetycznych dodatek każdego wnętrza. W mieszkaniach i domach zwykle umieszcza się je w łazienkach i blisko drzwi wejściowych. Coraz częściej jednak stanowi ono element dekoracyjny w innych pomieszczeniach. Oprawione w piękną ramę, dodaje im elegancji. Popularnym trendem jest stworzenie kompozycji z kilku zwierciadeł. Dowiedz się, jak wykonać modną galerię z wielu luster!

Jak skomponować galerię z luster?

Obecnie lustro pełni nie tylko funkcję praktyczną. Kiedyś towarzysz porannej toalety, dziś ważny element dekoracyjny i reprezentacyjny. Dzięki odpowiednio dobranym modelom można stworzyć nieszablonową kompozycję, tzw. galerię z luster. Ta niezwykle stylowa dekoracja musi mieć odpowiedni, przemyślany rozmiar i kształt. Warto zastanowić się nad wyborem ram, których na rynku jest bardzo dużo. Można postawić na klasyczne, drewniane lub niezwykle zdobne i eleganckie modele. Zwolennicy stylu skandynawskiego wybiorą lustra wykonane w sposób minimalistyczny. Fani stylu glamour postawią zaś na srebrne lub złote, bogato zdobione ramy.

Specjaliści Pracowni oprawy obrazów i luster wskazują na kilka zasad, którymi należy kierować się podczas tworzenia galerii z luster. Należy przede wszystkim:

  • wybrać kilka, a nawet kilkanaście luster o różnej wielkości,

  • zestawić ze sobą zwierciadła o odmiennych kształtach,

  • wybierać ramy w zbliżonym stylu, jednak z widocznymi różnicami,

  • wieszać lustra na różnych wysokościach, ale tylko na jednej ścianie.

Gdzie warto tworzyć galerię z luster?

Ta wyjątkowa kompozycja sprawdzi się przede wszystkim w jadalni i w przedpokoju. Dzięki odpowiednio rozwieszonym lustrom w ramie można odmienić nawet niewielkie, mało efektowne wejście do mieszkania. Kolejne tafle będą odbijać światło i optycznie powiększą przestrzeń. Pozwolą również skontrolować wygląd tuż przed wyjściem. Z kolei lustra w jadalni dodadzą jej uroku i sprawią, że będzie się ona wydawała przestronniejsza.

Dokonując wyboru zestawu do danego pomieszczenia warto wziąć pod uwagę następujące wskazówki:

  • okrągłe lustra, bez ram lub z ramkami minimalistycznymi będą pasowały do wnętrza w stylu skandynawskim,

  • lustra bez ramek w różnych kształtach ciekawie komponują się w łazience retro,

  • lustra w stylu retro, w złoconych ramach będą się dobrze prezentować w pokojach bogato wyposażonych, w stylu pałacowym,

  • małe lustra w złotych lub srebrnych ramkach idealnie wypełnią ciemne ściany.

Pomysłów na galerię z luster jest wiele. Każdy może stworzyć odpowiednią kompozycję, która wpłynie na estetykę wnętrza.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas