Artykuł sponsorowany Jakie wymiary powinno mieć lustro łazienkowe?

Jakie wymiary powinno mieć lustro łazienkowe?

Lustro jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia łazienki. Przy nim myjemy zęby, malujemy się, golimy, czeszemy albo wykonujemy pielęgnację twarzy. Trudno więc wyobrazić sobie poranek czy wieczór bez niego. Dlatego jego wybór musi być przemyślany, aby wygodnie się z niego korzystało i aby lustro dobrze uzupełniało przestrzeń. Przeczytaj artykuł i dowiedz się wszystkiego, co musisz o wyborze lustra do łazienki.

Jak duże powinno być lustro w łazience? 

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi przede wszystkim dlatego, że wszystko zależy od wymiarów pomieszczenia. W małej ciasnej łazience na ścianie nie będziesz miał zbyt wiele miejsca, żeby zamontować lustro. Z kolei w dużej, zbyt małe lustro będzie niepraktyczne. Dlatego jego rozmiar dobiera się indywidualnie.

Najczęściej lustro ma podobną szerokość, co umywalka, nad którą się znajduje. To sprawdza się jednak przy dużych i średnich łazienkach. Natomiast w małych pomieszczeniach, umywalka jest często niewielka i lustro o zbliżonej do niej szerokości może okazać się niewystarczające. W takim wypadku najlepiej zdecydować się na większe lustro. W końcu nie masz obowiązku sztywno trzymać się reguł. Takie rozwiązanie możemy też zaobserwować w najnowszych trendach aranżacyjnych. Projektanci wybierają lustra większe od umywalki, najczęściej owalne lub okrągłe.

Prawda jest taka, że powinieneś wybierać lustro pod względem własnych upodobań. Jeśli chcesz małe lustro, bo jedynie od czasu do czasu będziesz się w nim przyglądać podczas porannej i wieczornej rutyny, wybierz  takie. Jeśli natomiast potrzebujesz dużego lustra np. żeby się przy nim malować – wybierz właśnie to.

Czy warto zamówić lustro na wymiar?

W sklepach nie zawsze znajdziemy rozmiar lustra, który nas interesuje. Może zdarzyć się tak, że znajdziemy wyjątkowy kształt, który nam odpowiada, ale będzie za małe lub za duże. Dlatego warto zdecydować się na zamówienie lustra na wymiar np. u firmy Wyrób Renowacje Obsadzanie Luster z Okuniewa. Możesz wybrać dowolny kształt i rozmiar, dzięki czemu stworzysz swoją wymarzoną łazienkę. Ponadto możesz zdecydować się na zdobienia na szkle. W ten sposób zarówno lustro, jak i pomieszczenie zyska oryginalności.

Jaki kształt lustra do łazienki będzie najlepszy?

Najbardziej klasycznym kształtem lustra łazienkowego, jest lustro prostokątne. Taki kształt sprawdzi się przede wszystkim we wnętrzach, które mają kanciaste kształty. Trzeba więc zwrócić uwagę na umywalkę czy baterię. Jeśli jednak mają one bardziej opływowe kształty, lepiej jest wybrać lustro okrągłe lub owalne. To pozwoli zachować w pomieszczeniu spójność. Jeśli stawiasz na bardziej nowoczesny wystrój łazienki, możesz wybrać nietuzinkowy kształt np. plastra miodu, serca czy oka. Możesz zlecić wykonanie  lustra na wymiar i stworzyć wyjątkowy egzemplarz, którego nie znajdziesz w sklepie. Będzie jedyne w swoim rodzaju !

Lustro jako ozdoba wnętrza

Lustro to także ozdoba wnętrza. Może być traktowane jako modny dodatek, szczególnie gdy jest to lustro wykonane na wymiar i ma rzadko spotykany kształt. Taką funkcję pełnią nie tylko w domach prywatnych, ale także w restauracjach, biurach, czy lokalach użytkowych. Co więcej, może ono optycznie powiększyć nawet małe pomieszczenie, ponieważ wpływa na naszą percepcję. 

Jakie szkło najlepiej sprawdzi się na lustro?

Nie tylko kształt i wielkość lustra wpływa na jego końcowy efekt. Liczy się również szkło, z którego zostało wykonane. Klasykiem jest lustro srebrne, które wykonuje się na szkle typu float. Ma ono charakterystyczny zielony odcień, który jest skutkiem obecności tlenków żelaza w tworzywie. Ten rodzaj szkła jest bardzo trwały i można go poddawać wszystkim możliwym obróbkom. Jeśli natomiast chcesz, żeby tafla lustra nie miała tej charakterystycznej zieleni, wybierz lustro ze szkła diamant (optiwhite).

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas