Materiał Partnera Funkcjonalna, stylowa i nietuzinkowa kuchnia

Funkcjonalna, stylowa i nietuzinkowa kuchnia

Stworzenie wyjątkowego miejsca do gotowania to marzenie każdego właściciela domu jednorodzinnego czy mieszkania. Tego typu pomieszczenie charakteryzować się musi przede wszystkim sporą funkcjonalnością, ale też niepowtarzalnym, atrakcyjnym wyglądem i stylem. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firm wykonujących meble na zamówienie – co konkretnie są one w stanie wykonać?

Koncepcja najważniejsza

Kupno elementów wyposażenia kuchni w wielu przypadkach nie ogranicza się jedynie do odwiedzenia jednego ze sklepów znanych sieci i wyborze popularnych mebli o standardowych wymiarach. Tego typu rozwiązania nie dają gwarancji solidnie wykonanych elementów, trudno też je spersonalizować – dostępne są zazwyczaj w gotowych zestawach. Własna koncepcja aranżacji wnętrz to konieczność stworzenia niepowtarzalnych mebli na zamówienie. Dotyczy to również kuchni, która – jeśli ma być w pełni funkcjonalna i zgodna z oczekiwaniami – musi być wykonana przez specjalistów. Renomowany salon Monika Meble jest w stanie zrealizować nawet najbardziej skomplikowane zlecenia, a dzięki możliwości wizualizacji projektu, ostateczny produkt jest w pełni satysfakcjonujący. Profesjonaliści korzystają z programów komputerowych takich jak np. KD MAX V6, które zapewniają niezwykle realistyczne odwzorowanie projektu na ekranie monitora. Daje to możliwość zweryfikowania koncepcji klienta i wprowadzenie ewentualnych poprawek przed przystąpieniem do realizacji zlecenia. Jest to spore udogodnienie, o czym warto pamiętać decydując się na meble stworzone na zamówienie.

Funkcjonalność i styl

Meble kuchenne muszą przede wszystkim charakteryzować się wysoką funkcjonalnością. Zastosowanie nowatorskich rozwiązań jest szczególnie istotne w kuchniach o małej przestrzeni. W takim wypadku doskonale sprawdzą się narożne szafki i szuflady, które stanowią znaczną oszczędność miejsca. Nadal rzadko spotykanym – choć bardzo interesującym pod względem użytkowym i estetycznym rozwiązaniem – jest blat zintegrowany ze ścianą i zlewem. Przede wszystkim jednak należy pamiętać o tym, by meble kuchenne były idealnie dopasowane do przeznaczonego na nie pomieszczenia. Optymalne zarządzanie dostępną przestrzenią daje możliwość stworzenia ergonomicznej kuchni, po której poruszanie się będzie proste i swobodne. Ogromne znaczenie mają w tym wypadku meble – warto je zamówić na indywidualne zamówienie, dzięki czemu uzyskać można pewność, że będą one zgodne z zaplanowaną wcześniej koncepcją. Dobrym pomysłem będzie także skonsultowanie z wykonawcą mebli zastosowanych w nich systemów otwierania szafek i szuflad. Konkretne mechanizmy znacznie ułatwiają korzystanie z kuchni, czyniąc ją niezwykle funkcjonalną.

Podziel się