Artykuł sponsorowany Renowacja mebli

Renowacja mebli

Gdy marzy nam się ciepłe gniazdko. Przyjemne, estetyczne, piękne. Urządzone tak, jak sobie wymarzyliśmy. Bez najmniejszej skazy. Zdarza się, że stworzone z wykorzystaniem mebli na zamówienie. Nawet czasem starych i drogocennych mebli i wyposażenia, które już dawno wyszło z produkcji. Takiego, które czasem znajdujemy na targach, na bazarach, ale i u antykwariuszy. Zdarza się i że meble są już uszkodzone, albo ulegają uszkodzeniu w czasie ich użytkowania. Farba blaknie, okładzina odpada, lakier traci swoje właściwości, a może i noga od krzesła załamuje się i łamie. Wtedy z pomocą przychodzą renowatorzy, którzy profesjonalnie zajmują się przywracaniem mebli do życia.

Dla kogo jest renowacja mebli?

Czy dopiero otrzymałeś dowód osobisty, czy jesteś w średnim wieku, lub już na emeryturze, czasem znajdziesz w swoich sprzęcie i wyposażeniu meble, które uległy uszkodzeniom. Jak mówi mistrz stolarski Roman Piasecki, niezależnie od wieku i pochodzenia, niezależnie czy masz na swoim składzie meble do galerii, antyczne czy nowoczesne, gdy trzeba je naprawić i odnowić, warto udać się do specjalisty.

Trzeba jednak pamiętać, że nie każdy z nich zajmuje się każdym rodzajem mebli. Niektórzy specjalizują się w kilku dziedzinach i warto dopytać o to gdy przychodzimy z problemem i uszkodzonym meblem. Jedni z renowatorów lubują się w antykach, inni w meblach do biura z XX wieku, a jeszcze pozostali uwielbiają naprawiać i odnawiać już nowy, ale uszkodzony mebel.

Dlaczego odnawiać meble

Czy nie miałeś nigdy sentymentu do wyposażenia, do przedmiotu, który otrzymałeś może w spadku lub od ukochanej osoby? Który został zamówiony przez Twoją matkę lub dziadka w produkcji mebli na wymiar. Kiedy przychodzi nam się rozstać z ulubionym meblem, czasem żal nam jest go wyrzucać. Zapominamy, że każdy z nich może odzyskać sprawność. Że każdy, nawet meble do łazienkowe na wymiar mogą zyskać drugą szansę i kolejną, i kolejną. Wystarczy tylko udać się do właściwego zakładu, a tam odbędzie się przywrócenie mu życia.

Po co więc odnawiać stare, a może i nowe meble do domu? Także z oszczędności. Czy warto jest kupować nowy, drogi mebel na zamówienie, zamiast po prostu dosztukować nogę do złamanego krzesła? Czy nie taniej wyjdzie nas naprawa wersalki, czy stołu niż kupno nowego? Czy w ogóle znajdziemy znów taki lub choćby podobny wzór, kolor, kształt i jakość wykonania? Dlaczego nie zainwestować mniejszej kwoty w mebel, który sprawdził się przez lata i który po renowacji z pewnością znów przeżyje drugie tyle?

Renowacja mebli nie musi oznaczać przywracania życia starym i antycznym meblom. To także naprawa nowego wyposażenia, które uległo uszkodzeniu. Naprawa, która często znacznie mniej nas kosztuje niż kupno nowego wyposażenia. Która jest w stanie sprawić, że nasze wnętrza znów będą prezentować się, jak dawniej. Że znów wszystko będzie na swoim miejscu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas