Materiał Partnera Okna zwierciadłem domu i mieszkania!

Okna zwierciadłem domu i mieszkania!

Wymiana okien to skomplikowany proces, który musi zostać poprzedzony odpowiednim wyborem stolarki i modelu. Okna to jeden z najważniejszych elementów dekoracyjnych naszego domu! Stanowią odzwierciedlenie naszego stylu, ale muszą również zapewnić nam komfort i bezpieczeństwo. Okna w domu jednorodzinnym są również wizytówką budynku. Nie jest łatwo wybrać odpowiedni model. Podpowiadamy więc, na co warto zwrócić uwagę!

Kiedyś drewniane okna stanowiły prawdziwe dzieła sztuki stolarskiej, które pięknie ozdabiały domy i mieszkania. Dziś na rynku istnieje wiele modeli okien, które uzupełniają styl bardziej nowoczesny lub nawiązują do stylu retro. W firmie JP Drzwi i Okna znajdą Państwo stylowe modele okien oraz pomoc w ich montażu. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

Na co zwrócić uwagę wybierając okna do domu lub mieszkania?

Przy wciąż zmieniającej się pogodzie tylko dobrej jakości okna spełnią wszystkie swoje zadania tj. ochronią budynek przed utratą ciepła, mieszkanie przed podmuchami zimnego wiatru oraz opadami i wpuszczą do wnętrza odpowiednią ilość światła. Jednak na co warto zwrócić uwagę, gdy musimy wybrać określony model? Przede wszystkim na materiał z jakiego wykonane są okna. Wracają do łask okna z drewna i tu warto polecić okna sosnowe lub dębowe. Okna plastikowe są nieco tańsze, dostępne w wersji białej lub z okleiną, dzięki czemu pasują niemal do każdego domu i mieszkania. Ważny jest również kształt ramy i ilość komór w oknie. Najpopularniejsze są te prostokątne, ale dziś możemy zamówić okna zaokrąglone lub zakończone łukiem, okna okrągłe lub w niecodziennych kształtach. Trzecim elementem, jaki powinniśmy brać pod uwagę przy wyborze okien jest sposób ich otwierania. Wpływa on na metodę ich montażu, funkcję oraz cenę. Możemy wybrać okna nieotwierane, uchylne, odchylne, rozkładane, rozsuwane, przesuwne a nawet obrotowe.

Ile szyb powinno mieć okno?

Standardowo wybiera się dwie lub trzy szyby (np. w domach energooszczędnych). Mniejsza liczba szyb oznacza więcej energii słonecznej docierającej do pomieszczeń i niski koszt produkcji oraz montażu. Bywają one jednak mniej szczelne. Większa liczba szyb to zdecydowanie większa szczelność i niski współczynnik przenikania ciepła. Jednak są one zazwyczaj droższe i wpuszczają mniej słońca do pomieszczeń. Bardzo trudno montuje się je w starej zabudowie, dlatego polecane są głównie do nowo budowanych domów. W naszej ofercie znajdziecie Państwo okna firmy Drutex, czyli wiodącego producenta okien w Europie.

Opracowanie:

Jp Drzwi I Okna Jacek Południak

Białystok , Owsiana 20D

Podziel się