Materiał Partnera Domowe systemy alarmowe - zadbaj o bezpieczeństwo swoje i najbliższych.

Domowe systemy alarmowe - zadbaj o bezpieczeństwo swoje i najbliższych.

Różnego rodzaju systemy ostrzegające, chroniące lub informujące to coraz częściej standardowe rozwiązania, które uwzględnia się w nowo powstających domach. Rozwój technologii sprawił, że stały się one coraz łatwiejsze w montażu i użytkowaniu, a różnorodność dostępnych opcji oraz możliwości konfiguracji sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Zanim jednak zdecydujemy się na montaż systemów alarmowych, warto dowiedzieć się o nich nieco więcej.

Bezpieczny dom to podstawa

Dobre zabezpieczenie domu to podstawa bezpieczeństwa, a także komfortu i dobrego samopoczucia domowników. Warto przy tym pamiętać, że współczesne systemy alarmowe nie chronią tylko i wyłącznie od włamania, ale zapewniają też o wiele więcej udogodnień. Mogą powiadamiać właściciela domu o tym, że w nieruchomości cos się dzieje, uruchamiać alarm nie tylko w przypadku próby włamania, ale i pożaru lub innych powodów. Wybierając tego typu instalacje, nie należy kierować się wyłącznie jego ceną. Proste alarmy kupimy już za niewielkie sumy, warto jednak pamiętać, że system alarmowy ma spełniać określone cele. Zaawansowane rozwiązania będą kosztować więcej, ale wielu przypadkach jest to wydatek uzasadniony. Nie da się ukryć, że żadne instalacje nie zagwarantują nam 100% ochrony domu, ale niewątpliwie sprawią, że wydłuży się czas potrzebny do sforsowania zabezpieczeń, co z kolei pozwoli właściwym służbom skutecznie zainterweniować. Decydując się na taką inwestycję i szukając najlepszego dla siebie rozwiązania, warto zapoznać się z ofertami różnych firm, między innymi Altel Sławomir Czajkowski z Wrocławia, oferujących projektowanie i instalowanie systemów alarmowych.

Podstawowe elementy

Wybór odpowiedniej instalacji i dobór niezbędnych jej elementów, w taki sposób aby spełniała ona nasze oczekiwania, nie jest łatwy. Zanim zdecydujemy, jakie zabezpieczenia przed włamaniami sprawdzą się w przypadku naszego domu, warto przeanalizować lokalizację budynku, nie tylko pod względem na gęstość zabudowy (możliwość wzbudzenia zainteresowania sąsiadów przyczyną wywołania alarmu), ale powinniśmy ocenić także ryzyko włamań w okolicy oraz np. kryminogenny rejon, gdzie często dochodzi do takich zdarzeń. Instalacja systemu alarmowego w domu, wymaga od nas również podjęcia decyzji w jaki sposób poszczególne jej elementy będą się ze sobą komunikowały. I tutaj mamy do wyboru opcje przewodowe (nieco lepsza komunikacja, ale niezbędne jest ułożenie odpowiedniego okablowania) oraz bezprzewodowe (zdecydowanie łatwiejszy i szybszy montaż). Jednym
z najważniejszych, z punktu widzenia użytkownika, elementów wchodzących w skład systemu jest centrala oraz główny panel alarmu (manipulator), który umożliwia zarządzanie całością instalacji. To właśnie z tego urządzenia będziemy korzystać między innymi przy codziennym załączaniu, wyłączaniu lub ustawianiu alarmu. Może on także wyświetlać informacje dotyczące stanu naszego systemu. Sterowanie systemami alarmowymi możliwe jest także przy pomocy tebletu lub smatrfona podłączonego do interneu. Kolejnym elementem, bez którego nasz alarm byłby praktycznie bezużyteczny, są odpowiednio dobrane oraz rozmieszczone czujki. Najczęściej stosuje się czujniki ruchu, wśród których dominują pasywne czujniki podczerwieni. Cały system można doposażyć w czujki magnetyczne (instalowane w drzwiach i oknach, reagujące na ich otwarcie) czujki zbicia szkła, czujki gazu, czadu, ognia lub dymu. Uzupełnieniem całości są specjalne sygnalizatory, które dzielą się na wewnętrzne i zewnętrzne. Sygnalizują one nieprawidłowości wykryte przez czujniki na dwa sposoby – akustycznie lub akustycznie w połączeniu z sygnałami optycznymi, najczęściej koloru czerwonego. Posiadają one kilka trybów alarmowych, a także funkcje antysabotażowe, które sprawią, że podniosą alarm również wtedy, gdy zostaną oderwane od podłoża lub gdy złodziej spróbuje w nich manipulować. Systemy alarmowe bardzo często połączone s również z instalacjami monitoringu wizyjnego.

Montaż instalacji alarmowych w domu to inwestycja, która się opłaca. Odpowiednio dobrany system, nie tylko ograniczy ryzyko włamania, czy powiadomi o pożarze, ale pozwoli także na kontrolę tego, co się dzieje w naszym domu, praktycznie z każdego miejsca na świecie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas