Materiał Partnera Dlaczego warto zamówić meble kuchenne na wymiar

Dlaczego warto zamówić meble kuchenne na wymiar

Planujesz urządzenie kuchni i rozglądasz się za meblami? Być może zastanawiasz się pomiędzy wyborem gotowego zestawu a zamówieniem mebli na wymiar. Druga opcja jest bardziej kosztowna, jednak posiada bardzo wiele zalet. Zamawiając meble na wymiar, zyskuje się możliwość dopasowania kuchennego wnętrza ściśle do konkretnych wymagań. Meble na zamówienie spełniają indywidualne potrzeby pod względem estetycznym i funkcjonalnym.

Zakup gotowego zestawu mebli kuchennych ze sklepu wydaje się najłatwiejszy wyjściem. Bardzo często są to jednak tylko pozory. Gdy dokonamy pomiarów kuchni i zaplanujemy, jak chcielibyśmy ją urządzić, okazuje się, że dopasowanie wyposażenia do potrzeb nie jest łatwe. Zestawy kuchenne dostępne w sklepach meblowych mają standardowe wymiary, co jednak nie oznacza, ze pasują do każdej kuchni. Jeśli do dyspozycji masz np. bardzo małą – lub bardzo dużą przestrzeń – wówczas znacznie lepiej zamówić meble na wymiar, które pozwolą ją optymalnie zagospodarować. W przypadku pomieszczeń o niestandardowych kształtach meble ze sklepu mogą też po prostu nie pasować. Meble na wymiar pozwalają na zabudowanie wnęk i realizację nietypowych zamówień.Meble na wymiar do każdego wnętrza

Zamawiając kuchnię na wymiar, można wybierać spośród wielu dostępnych wzorów i wybarwień frontów, płyt czy blatów. Pozwala to na wykreowanie indywidualnego charakteru mebli. Cała kuchenna zabudowa zostanie dopasowana do wielkości i kształtu pomieszczenia. Wiele firm oferuje profesjonalny pomiar i przygotowanie projektu.

Jak mówi ekspert firmy Meble Caro, kuchnia to pomieszczenie o szczególnym charakterze i jej zaprojektowanie jest zwykle bardziej skomplikowane niż np. w przypadku wnętrza standardowego salonu. Należy uwzględnić rozmieszczenie sprzętów AGD, blatów, zlewozmywaka, tak by pomieszczenie było możliwe jak najbardziej funkcjonalne.

Montaż mebli

Wybierając dobrą firmę zajmującą się kompleksowo projektowaniem, wykonaniem oraz montażem mebli kuchennych, zyskujesz ogromną wygodę. Pierwsza wizyta specjalisty w twojej kuchni obejmuje dokładny pomiar. Następnie po w zaakceptowaniu przez ciebie projektu, twoje meble zostaną wykonane wedle zamówienia i dostarczone prosto do twojej kuchni. Nie musisz martwić się montażem. Fachowcy wykonają go w profesjonalny sposób, dokładnie wedle zaleceń producenta.

Zakup gotowego zestawu mebli jest dobrym rozwiązaniem przede wszystkim wtedy, gdy chcesz ograniczyć koszta. Jeśli twoja kuchnia ma standardowe wymiary i nie masz indywidualnych życzeń, prawdopodobnie któryś z gotowych kompletów kuchennych spełni twoje oczekiwania. W pozostałych przypadkach lepiej dopłacić i zamówić kompleksowe wykonanie mebli kuchennych na wymiar.

Opracowanie:

Caro. Mazur K.

Biała Podlaska , Janowska 13 a

Podziel się