Materiał Partnera Czym są automatyczne nasiona konopi?

Czym są automatyczne nasiona konopi?

Nasiona marihuany są rozdzielnopłciowe. Oznacza to, że nasiona konopi można krzyżować ze sobą, dzięki czemu powstaje coraz więcej odmian i gatunków. Jedną z najnowszych i cieszących się rosnącą popularnością odmian nasion marihuany są nasiona automatyczne. Czym są automaty, co je wyróżnia na tle pozostałych odmian i dlaczego są tak cenione zarówno przez doświadczonych, jak i początkujących kolekcjonerów?

Czym są automatyczne nasiona konopi?


Automatyczne nasiona marihuany to odmiana, która pojawiła się stosunkowo niedawno, bo w 2008 roku. Nasiona te cechuje automatyczne kwitnienie, co oznacza, że kwitną w warunkach optymalnie dostosowanych do rozrostu roślin. Są łatwe w uprawie i pozwalają na uzyskanie wysokiej jakości plonów, dzięki czemu nadają się także dla niedoświadczonych kolekcjonerów. Ich cechą charakterystyczną jest autoflowering - cykl życia rośliny jest automatyczny bez względu na ilość godzin światła dostarczanego jej w ciągu doby. Ponadto, w odróżnieniu od pozostałych odmian, automatyczne nasiona marihuany nie wymagają zmiany cyklu oświetlenia pomiędzy wzrostem a kwitnięciem rośliny, aby rozpocząć lub utrzymać fazę kwitnienia. Choć pierwsze rośliny odmiany autokwitnącej były dla hodowców niezadowalające, to obecnie uznawane są za lepsze od feminizowanych odmian fotoperiodycznych i zyskały opinię wyjątkowo wytrzymałych oraz stabilnych.

Uprawa automatycznych nasion konopi


Podczas uprawy roślin z nasion automatycznych marihuany wykorzystuje się jeden z trzech cykli światła (ilość godzin światła do godzin ciemności): 24/0 h, 20/4 h lub 18/6 h. Automaty wykorzystują większą ilość światła w ciągu doby, dzięki czemu cykl życia rośliny jest znacznie krótszy od cyklu pozostałych odmian. Rośliny z automatycznych nasion konopi zaczynają kwitnąć same z siebie już po około 2 do 4 tygodniach wzrostu, a niektóre odmiany gotowe są do zbiorów już po około 8 tygodniach od wykiełkowania. Rośliny automatyczne nie osiągają wielkich rozmiarów, raptem od 30 do 100 cm wzrostu, ale na uwagę zasługuje fakt, że pojedyncza roślina może wyprodukować nawet kilkaset nasion. Nadają się do uprawy indoor i outdoor, przy czym uprawiane na wolnym powietrzu, z uwagi na swój krótki okres kwitnienia, są w stanie zapewnić nawet dwa razy więcej zbiorów niż pozostałe odmiany, a plony można zbierać kilka razy w sezonie.

Dlaczego automatyczne nasiona konopi są tak cenione przez kolekcjonerów?


O to, dlaczego automatyczne nasiona marihuany cieszą się ogromną popularnością wśród kolekcjonerów, zapytaliśmy eksperta ze sklepu Pan Pestka: Na pierwszy rzut oka automatyczne nasiona marihuany są nie do odróżnienia od klasycznych odmian nasion konopi. Różnicę możemy zauważyć dopiero w momencie, gdy nasiona zaczynają kiełkować. Sam fakt, że wraz z pierwszą rośliną odmiany automatycznej narodził się na świecie trend mieszania genów i tworzenia niezliczonych ilości odmian sprawia, że nasiona te są szczególnie atrakcyjne dla kolekcjonerów. Cenione są najbardziej przez początkujących kolekcjonerów, ponieważ nasiona te automatycznie przystosowują się do trybu dziennego. To także doskonała szansa na zdobycie wysokiej jakości nasion odmiany o wyjątkowych cechach – w końcu nasiona z autofloweringiem uznawane są za jeden z najbardziej innowacyjnych wynalazków branży konopnej.

Podziel się