Artykuł sponsorowany Piękny ogród – jak rozwiązać kwestię nawodnienia?

Piękny ogród – jak rozwiązać kwestię nawodnienia?

Właściciele domów jednorodzinnych doskonale zdają sobie sprawę z tego, że muszą zadbać o estetyczny wymiar nie tylko samego budynku, ale także działki, na której się znajduje. Jedynie takie rozwiązanie jest w stanie zagwarantować, że posesja rozumiana jako całość, będzie stanowiła obiekt zazdrości wielu osób. Jednakże utrzymanie ogrodu w należytym stanie nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać, szczególnie jeżeli chodzi o regularne nawadnianie roślinności. Jak rozwiązać ten problem?

Automatyczne nawadnianie ogrodu

Współcześni klienci mają do wyboru w zasadzie 2 rozwiązania. Pierwszym z nich jest oczywiście metoda konwencjonalna, polegająca na manualnym podlewaniu roślinności, znajdującej się w ogrodzie. Sposób ten zdecydowanie można uznać za dość archaiczny, a i jego wydajność oraz kwestie związane z oszczędzaniem wody, pozostawiają wiele do życzenia. Dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszy automatyczny system nawadniania ogrodu.

Jego wdrożenie, choć początkowo wiąże się z pewnymi kosztami, jest w stanie w przyszłość zapewnić spore oszczędności. Montaż takiego systemu to także doskonały sposób na zaoszczędzenie cennego czasu, który można poświęcić przecież na sprawy znacznie przyjemniejsze niż obowiązki. Ogromnym plusem takiego rozwiązania jest fakt, że woda rozprowadzana za pomocą systemu nawadniającego, doprowadzana jest bezpośrednio do roślin w ilości, jakiej potrzebują. Kiedy zatem automatyczne nawadnianie będzie najwydajniejsze?

Automatyczne nawadnianie – kiedy podlewać?

O wydajność całego systemu zadbać można na wiele sposobów. Z praktycznego i ekonomicznego punktu widzenia najlepiej jest ustawić czas podlewania na godziny nocne. Dlaczego? Otóż dlatego, że  ze względu na brak promieni słonecznych, a co za tym idzie, temperatury, woda nie odparowuje, ale faktycznie nawilża glebę i doprowadza do korzeni ważne substancje odżywcze. Decydując się na podlewanie nocne można mieć także gwarancję tego, że nie przyjdzie nam się zmagać z problemami związanymi ze zbyt niskim ciśnieniem. Sieć wodociągowa nie jest wtedy przeciążona tak, jak dzieje się to w godzinach wieczornych. Aby wstępnie wycenić, kupić i zamontować system automatycznego podlewania, należy skorzystać z oferty renomowanych sklepów ogrodniczych.

Zdecydowanie zalicza się do nich Centrum Ogrodnicze Bartex, które dzięki swojemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze doradców, ugruntowało sobie pozycję jednej z najrzetelniejszych firm w regionie. Automatyczne nawadnianie to rozwiązanie przede wszystkim dla ludzi nowoczesnych. Ograniczenie swoich obowiązków do kliknięcia jednego przycisku z pewnością stanowi bardzo kuszącą opcję.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas