Materiał Partnera Czym powinien się charakteryzować dobry tapicer?

Czym powinien się charakteryzować dobry tapicer?

Tapicer jest rzemieślnikiem, a historia jego rzemiosła sięga długie lata wstecz. Obecnie zawód ten wciąż cieszy się niegasnącym zainteresowaniem, a i zakres usług zakładów tapicerskim stale się powiększa. Aby zostać tapicerem należy wcześniej ukończyć szkołę zawodową i zdobyć warsztat na zajęciach praktycznym, które odbywają się pod okiem doświadczonych fachowców. Jednak jak w każdym zawodzie, nie zawsze można natrafić na profesjonalistę. Jakie cechy powinien posiadać dobry tapicer? Jakie usługi oferuje swoim klientom?

Co charakteryzuje profesjonalistę?

Dobrego tapicera charakteryzuje przede wszystkim dokładność i rzetelność wykonania powierzonych mu zleceń. Każdy klient, który korzysta z usług tapicera chce zapłacić za jak najlepszy rezultat wykonanej przez niego pracy. Dobry fachowiec podejmie się także realizacji nietypowych zleceń. Coraz częściej klienci przychodzą do tapicera, mając własną wizję na realizację danego pomysłu i liczą na jego zrozumienie oraz solidne wykonanie. Indywidualne podejście do każdego usługobiorcy jest dziś w cenie. Doświadczony specjalista dba o to, by wykonywane  przez niego usługi cechowała wysoka jakość oraz by były one realizowane terminowo. Ponadto cały czas się dokształca w zakresie techniki swojej pracy oraz materiałoznawstwa, by móc jak najlepiej dopasować się do potrzeb rynku. I przede wszystkim- dobry tapicer to artysta. Spod jego rąk wychodzą rzeczy, które są estetyczne i perfekcyjnie dopracowane.

Jaki jest zakres usług zakładu tapicerskiego?

Podstawowym zadaniem każdego tapicera jest tapicerowanie mebli. Zniszczone długoletnim użytkowaniem sprzęty można odnowić za pomocą nowego obicia. Fachowiec podejmie się ich naprawy oraz wymiany materiału obiciowego. Możemy mu także zlecić renowację mebli antycznych- zarówno szezlongów czy foteli, jak i zabytkowych komód czy sekretarzyków. Jeżeli zniszczeniu ulegnie tapicerka samochodowa, również możemy poprosić o pomoc specjalistę. Zajmie się on wykonaniem nowych pokrowców na siedzenia, wykona obicie kierownicy czy wymieni podsufitkę. Szczególnie polecanym specjalistą w tym zakresie jest Centrum Tapicerstwa, które swoją siedzibę ma w Krakowie. Oprócz renowacji tapicerzy zajmują się także wykonywaniem mebli takich jak pufy, kanapy czy krzesła. Niektórzy z nich zajmą się także wykonaniem dywanów czy wykładzin np. często spotykanych w  autobusach. Możemy także skorzystać z usług rzemieślnika, jeżeli planujemy wygłuszyć drzwi w naszym mieszkaniu, czy tez potrzebujemy pokrowców na meble. Każdy tapicer w swojej codziennej pracy wykorzystuje materiały najróżniejszych typów. Dobiera się je zależnie od konkretnego mebla i wymagań danego klienta.

Opracowanie:

Centrum Tapicerstwa Ryszard Kolarski

Kraków , Pachońskiego 11

Podziel się