Materiał Partnera Nowoczesne meble tapicerowane

Nowoczesne meble tapicerowane

Tapicerstwo to rzemiosło polegające na pokrywaniu mebli tkaniną. Wzrost popularności tej dziedziny datowany jest na lata 20. XX wieku, gdy najczęściej używano do tego celu garbowane skóry. Meble tapicerowane są popularne również dziś, jako obowiązkowy dodatek do każdego domu i mieszkania. Jak upewnić się, że będą one miały nowoczesny, aczkolwiek uniwersalny charakter? Dowiedz się razem z nami. 

Narożniki – praktyczność i funkcjonalność

W pokojach wypoczynkowych coraz częściej głównym meblem są obszerne, tapicerowane narożniki. Są one zdecydowanie wygodniejsze w użytkowaniu aniżeli zwykłe sofy, a przy tym także bardzo nowocześnie wyglądają. Przy ich wyborze musimy jednak pamiętać o pewnych zasadach i ograniczeniach, jeśli bowiem nasz pokój dzienny jest mały, zdecydowanie nie możemy zdecydować się na duży narożnik, który pogorszy funkcjonalność wnętrza.

Pufowy zawrót głowy

Wygodne tapicerowane sofy lub narożniki najczęściej nie wystarczą, aby zapewnić gościom oraz domownikom odpowiednią przestrzeń do siedzenia, szczególnie podczas przyjęć. Najczęściej konieczne są dodatkowe meble takie jak pufy. Są to niewysokie meble, które dzięki niskiej masie można dowolnie przesuwać i aranżować nimi pomieszczenie zgodnie z aktualnymi potrzebami. Tapicerowane pufy w odważniejszych kolorach mogą także dodać nieco charakteru danemu wnętrzu. Przy zachowaniu spokojniejszych barw na sofach czy narożnikach, możemy zdecydować się na takie kolory jak granat, butelkowa zieleń czy czerń, które będą tworzyć ciekawy punkt skupiający uwagę.

Nowoczesna kolorystyka

Barwa mebli to oczywiście nie wszystko co przesądza o tym, czy dane wnętrze można uznać za nowoczesne czy nie, niemniej jednak jest to ważny czynnik przy wyborze wyposażenia. Polacy zakupując meble tapicerowane najczęściej decydują się na spokojniejsze odcienie takie jak szarość, popiel, biel oraz beż. Tę pierwszą w roku 2018 wybrało około 50% osób urządzających wnętrze, co koresponduje ze wzrostem popularności minimalistycznych aranżacji. Nowoczesne mogą być jednak także bardziej odważne kolory takie jak mięta, żółć oraz pudrowy róż, którymi również można wykończyć meble tapicerowane.

Sofy, narożniki, pufy, leżanki, fotele oraz łóżka – większość z nich znajduje się praktycznie w każdym wnętrzu, jednak jeśli chcemy postawić na jakość oraz ponadczasowy, nowoczesny wygląd, możemy zdecydować się na zamówienie mebli tapicerowanych na wymiar. Ich produkcją zajmuje się m.in. firma JulJan z Mnichowa w woj. Świętokrzyskim, która swoim klientom oferuje indywidualne podejście i realizację nawet najbardziej niekonwencjonalnych wymagań.

Podziel się